Moje pytanie dotyczy popularnej obecnie pracy zdalnej, a konkretniej rzecz ujmując zarabiania na blogach, stronach internetowych w systemie Google AdSense.
Załóżmy, że ktoś chciałby zacząć zajmować się tego typu działalnością. Podejrzewam, że na początku działalności, wpływy takiej osoby na konto Google AdSense byłyby niewielkie (mniejsze niż 50% minimalnego wynagrodzenia). Później, w miarę upływu czasu, wpływy na konto Google AdSense, zaczęłyby się zwiększać (w pewnym momencie mogłyby przekroczyć próg 50% minimalnego wynagrodzenia).
Proszę zauważyć, iż cały czas mówię o wpływach na konto Google AdSense, a nie o wpływach na konto bankowe. Załóżmy, że ktoś regularnie, co miesiąc, kumulowałby środki na koncie Google AdSense (które w pewnym momencie zaczęłyby przekraczać 50% minimalnego wynagrodzenia) i dopiero po jakimś czasie (np. po kilku, kilkunastu miesiącach), kiedy kwota zrobiłaby się odpowiednio duża, taka osoba podjęłaby decyzję o wypłacie środków z konta Google AdSense na swoje konto bankowe.
PYTANIE NR 1: Od którego momentu taka osoba musiałaby mieć zarejestrowaną działalność gospodarczą, aby później nie spotkały jej żadne przykre konsekwencje ze strony Urzędu Skarbowego? Czy od momentu wypłaty środków z konta Google AdSense na konto bankowe, czy od momentu przekroczenia progu 50% minimalnego wynagrodzenia widocznego na koncie Google AdSense, ale jeszcze nie wypłaconego?
PYTANIE NR 2: W jaki sposób należy traktować wpływy na konto Google AdSense? Spotkałem się ze stwierdzeniem, że środki na koncie Google AdSense – przynajmniej do momentu wypłaty ich na konto bankowe – można traktować jako swego rodzaju „kredyty”, a nie jak prawdziwe pieniądze czy środek płatniczy. Czy to prawda? Jeżeli nie, to w jaki sposób należy traktować środki dostępne na koncie Google AdSense, które znajdują się na koncie Google AdSense, ale które jeszcze nie zostały wypłacone na konto bankowe?
2020-06-09 09:29 autor odpowiedzi: Optymalizacja-AdSense.pl
2020-06-10 16:58 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Dodano 2020-10-08 23:09 przez PanKarol
Witam, jestem osobą pełnoletnią, która zaczęła jakiś czas tematu zarabiać na tworzeniu filmów na YouTube, a także prowadzeniu Bloga, jednak mam spory problem ze znalezieniem aktualnych informacji na temat podatków i tego jak tak naprawdę powinienem się z moich dodatkowych dochodów rozliczać, dodam t...
Dodano 2013-02-13 23:41 przez YPIConsulting
Witam, Rozważam założenie serwisu internetowego poświęconego tematyce ogólnie pojętych finansów - porównania kredytów, kont bankowych itp. Jako jedną z form uzyskiwania przychodów biorę pod uwagę program Google AdSense. I tu moje pytanie, ile można zarobić na tym programie?
Z góry dziękuję za odpowi...
Dodano 2014-08-25 23:06 przez rabarbar3
Korzystam z reklam Google w aplikacjach na smartfony. Aplikacje tworzę hobbystycznie, nie są produktem dla klienta/firmy. Z AdSense korzystam od 2013 roku i początkowo zarobki były niewielkie. W 2013 było to ok 2000 zł. Ponieważ nie posiadam działalności podatek za 2013 rozliczyłem jako "przychody z...
Dodano 2021-11-04 15:45 przez Michal3705
Witam. Mam pytanie. Czy jeżeli zarabiam pieniądze na aplikacjach w Google Play i na reklamach Admob w nich zawartych muszę założyć działalność gospodarczą? Czy jeżeli nie przekroczę progu, to wystarczy działalność niezarejestrowana? Piszę aplikacje hobbistycznie a pracuję w innej branży.
Dodano 2014-08-12 17:25 przez szyszka07
Witam serdecznie
Mam pomysł na portal internetowy; miałby on działać na zasadzie forum, gdzie użytkownicy zadają pytania i oferują nagrodę finansowa za satysfakcjonującą ich odpowiedź. Od każdej nagrody finansowej miało by być potrącone 20% na rzecz portalu. Strona ma działać globalnie, a płatności...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Google testuje reklamy typu in-stream w celu stworzenia systemu podobnego do AdSense, który dawałby reklamodawcom możliwość zamieszczanie krótkich spotów reklamowych na dopasowanych pod względem treści i targetu witrynach internetowych.
Google uruchomiło wersję beta nowej odsłony programu AdSense, dzięki zastosowaniu nowych technologii możliwe stanie się emitowanie reklam kontekstualnych Google na kanałach RSS stron www.
Spółki Google i eBay ogłosiły, że będą współpracować w zakresie reklamy. Właściciel popularnej wyszukiwarki internetowej będzie zamieszczać na swoim serwisie reklamy platformy aukcyjnej oraz pomagać kupującym w szybszej realizacji ...
Moje Centrum Reklam to udostępnione właśnie przez Google nowe narzędzie do personalizacji wyświetlanych reklam. Dzięki niemu będzie można łatwiej i szybciej decydować, jakie reklamy będą wyświetlane w wyszukiwarce Google, na YouTube ...
2014-09-23 13:02
2013-11-14 20:51