eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościZakup / SprzedażZakup mieszkania, które jest wynajmowane


2016-11-04 18:07 autor: DomiP

2 904 odsłon

Zakup mieszkania, które jest wynajmowane

Witam,

czy po podpisaniu u notariusza umowy sprzedaży mieszkania, która w praktyce przenosi własność mieszkania na kupującego, sprzedający ma prawo do pobierania opłaty za wynajem mieszkania? Wynajmuje je obecnie - do czasu wpłaty przez kupującego środków na konto?

Zamierzam kupić mieszkanie na kredyt, za kilka dni podpisuję umowę przedwstępną. Sprzedający wynajmuje mieszkanie (wynajmujący ma miesięczny okres wypowiedzenia). Teoretycznie formalności w banku zajmą miesiąc i w drugiej połowie grudnia mogłabym się wprowadzić.

Wcześniejsze ustalenia z właścicielem potwierdzały fakt przeprowadzki przed świętami Bożego Narodzenia, jednak kiedy podjęliśmy decyzję o kupnie, sprzedający zaskoczył nas stwierdzeniem, iż chce przetrzymać wydanie mieszkania do stycznia, argumentując to faktem, że straci miesiąc wynajmu (grudzień).

Czy może czerpać zyski za najem nie będąc właścicielem - zakładam, że najemca płaci z góry za miesiąc wynajmu? Czy też może opóźnić podpisanie umowy notarialnej i przenieść z premedytacją jej termin na styczeń mimo spełnienia przeze mnie wszystkich warunków niezbędnych do podpisania umowy sprzedaży w grudniu i czy to nie jest przesłanka do zerwania umowy przedwstępnej z winy sprzedającego?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Kolejne podwyżki stóp procentowych spędzają sen z powiek nie tylko posiadaczom kredytów hipotecznych - również osoby będące o krok od podpisania umowy kredytowej zastanawiają się, czy warto. Czy dziś wynajem jest bezpieczniejszy niż ...

Dwukrotny wzrost wysokości rat kredytów mieszkaniowych w ostatnich miesiącach spowodował, że część klientów, którzy posiadają zdolność kredytową wstrzymała się z decyzją o zakupie własnego M. Alternatywą dla nich wciąż jest ...

Drastycznie drożejące kredyty, niepewność gospodarcza i polityczna, fala migracji ze wschodu - wszystkie te czynniki przesuwają zainteresowanie klientów rynku mieszkaniowego z kupna na wynajem. Czynsze mocno idą w górę, trend rosnący ...

Zgodnie z prawem jedna ze stron ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży nieruchomości, jeśli druga, pomimo wyznaczenia dodatkowego terminu, nadal zwleka z wykonaniem zobowiązania.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Zakup / Sprzedaż

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania