eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyNieruchomościWynajemCzy po śmierci najemcy, spadkobierca może kontynuować 10-letnią amortyzację?


2018-02-23 15:08 autor: marica21

1 774 odsłon

Czy po śmierci najemcy, spadkobierca może kontynuować 10-letnią amortyzację?

Witam,

w chwili obecnej wynajmuję mieszkanie, którego jestem właścicielką. Rozliczam się z US na zasadach ogólnych korzystając z najwyższej stawki amortyzacji, dzięki której mam nadzieję nie płacić podatku przez 10 lat.

Pytanie moje brzmi: czy po mojej śmierci córka może kontynuować rozliczanie w ten sposób? Co należy zrobić żeby moc to kontynuować?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-02-27 21:39 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Sprzedać. Od tego roku odpisy amortyzacyjne od składników majątku nabytych nieodpłatnie, gdzie nabycie to korzysta ze zwolnienia od podatku od spadków i darowizn, nie stanowią kosztów uzyskania przychodu.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • adabek

    Dodano 2014-08-26 11:48 przez adabek

    Wynajem mieszkania a stawka amortyzacji

    Witam,
    w 2003r. kupiłam na rynku wtórnym mieszkanie. Mieszkanie to było używane przez poprzednich właścicieli przez ponad 10 lat.
    Teraz chcę zacząć wynajmować mieszkanie. Czy mogę skorzystać ze stawki amortyzacji mieszkania 10%?
    I jaką wartość mieszkania powinnam przyjąć? Cena, za jaką kupiłam miesz...

  • Voltigo

    Dodano 2018-10-10 10:42 przez Voltigo

    Amortyzacja stawką indywidualną mieszkania kupionego od dewelopera po remoncie kamienicy

    Szanowni Państwo,chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda sprawa amortyzacji wynajmowanego mieszkania? Stawka indywidualna w sytuacji, gdy mieszkanie jest kupione od dewelopera, który wyremontował całą kamienicę, która przed remontem była użytkowana znacznie dłużej niż przez 5 lat?

  • ms7192

    Dodano 2013-11-03 15:41 przez ms7192

    Wynajem prywatny a amortyzacja mieszkania

    W różnych miejscach są podawane róźne wartości amortyzacji mieszkania w przypadku wynajmu prywatnego: w niektórych 1,5% w przypadku własności, a w innych 10%. Proszę o info, jaka to powinna być stawka i na ile lat rozłożona?

  • koshhenn

    Dodano 2020-07-14 16:01 przez koshhenn

    Apartament na wynajem krótkoterminowy

    W tym roku zakupiłam lokal niemieszkalny pod wynajem krótkoterminowy. Z tego tytułu zarejestrowałam się jako czynny vatoviec, by otrzymać zwrot 23% podatku. Od 16 lipca zamierzam wynajmować to mieszkanie. Chce wybrać formę opodatkowania na zasadach ogólnych.
    Czy to prawda, że jeżeli będzie to wynaje...

  • Krzysztof3303

    Dodano 2020-01-15 13:48 przez Krzysztof3303

    Podatki od wynajmu mieszkań, amortyzacja

    Dzień dobry, mam kilka pytań związanych z amortyzacją wynajmowanego mieszkania, które było w użyciu co najmniej 5 lat. Aktualnie mieszkam i pracuję za granicą, a w Polsce mam dwa mieszkania, które wynajmuję. Mieszkania rozliczam na zasadach ogólnych.1. Czy fakt amortyzacji mieszkania należy gdzieś z...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Generalny obowiązek prowadzenia ewidencji obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kasy rejestrującej w działalności podatnika wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Powstaje z chwilą rozpoczęcia sprzedaży na rzecz osób fizycznych ...

Wynajmujący lokale użytkowe mogą obniżyć podatek dzięki amortyzacji. Lion’s Bank tłumaczy jak ustalić odpowiednią stawkę i dlaczego dobrym uzupełnieniem portfela jest leciwa nieruchomość?

Nabyte spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego, które następnie zostało przekształcone w odrębną własność, z chwilą tego przekształcenia może być uznane za środek trwały. Jego wartością początkową będą ...

Na samodzielny wynajem kawalerki stać mniej niż 1/3 mieszkańców dużych miast. Prawie dwie pracujące pary na trzy mogłyby ponadto pozwolić na mieszkanie dwupokojowe - wynika z szacunków HREIT. Trudno się więc dziwić, że ponad 64% ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynajem

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania