Witam,
chcemy z mężem wymeldować syna z jego córką i jego partnerką. Dodam, że syn mieszkał w naszym starym domu, a my już w nowo wybudowanym rok czasu. Oba domy stały na jednej działce.
Niestety stary dom, w którym mieszkał syn spalił się doszczętnie i od 2 lat syn wynajmuje w innej miejscowości mieszkanie i tam mieszkają razem. My mamy nadany nr domu ten sam, który miał stary dom, a którego nie ma, bo spłonął, więc syn nadal jest u nas zameldowany.
Czy bez problemu go wymeldujemy wraz z jego córką i partnerką? Jak napisać dobrze wniosek do gminy o wymeldowanie, aby udało się nam ich wymeldować? Dodam, że znamy jego adres, gdzie wynajmują mieszkanie od 2 lat.
Witam.Wniosek o wymeldowanie syna z rodzina zostal zlozony w gminie.
Dzis przyszlo zawiadomienie wszczetym postepowaniu o wymeldowanie z pobytu stalego.
W zwiazku z powyzszym na podstawie Art.50 & 1 KPA wzywam do zlozenia wyjasnien w dniu......./...../2014 roku o godz.10:00 w Urzedzie Gminy ........pok.4.
Mam pytanie o co tu chodzi z tym zlozeniem wyjasnien,jesli wszystko bylo napisane we wniosku,a pani ktora ten wniosek przyjela ,to mowila ze wystarczajace przeslanki ,aby ich wymeldowac.
Dodam ze taki sam dokument jak ja dostalem,mial otrzymac do wiadomosci syn z rodzina.
Czy to znaczy ,ze oni tez tam beda musieli sie stawic?
Chce wiedziec jak to pozytywnie zakonczyc,aby byli wymeldowani z mojego domu,w ktorym nigdy nie mieszkali.
Czym sie kierowac i co mowic jak bedzie trzeba???
Prosze o rade!!!
2014-02-07 15:07 autor odpowiedzi: Łukasz Obrał - radca prawny
Należy złożyć wniosek o wszczęcie z urzędu postępowania o wymeldowanie syna i jego rodziny.
We wniosku należy wskazać, że osoby te trwale i dobrowolnie opuściły miejsce zameldowania i niedopełniły obowiązku wymeldowania się.
Należy wskazać kiedy syn z rodziną opuścił miejsce zameldowania, że zabrał wszystkie swoje rzeczy i że ma nowe miejsce pobytu od 2 lat (podać adres).
Oczywiście należy wskazać, że syn z rodziną był zameldowany w starym domu, który spłonął, a w tym nowym, który ma taki sam nr nigdy nie zamieszkiwał.
Wniosek należy złożyć w urzędzie gminy/miasta.
2014-02-18 21:50 autor odpowiedzi: Dyniu
Dodano 2013-03-05 15:47 przez konto usunięte
Witam,
mam takie pytanko, jeśli mój mąż rozlicza się rocznie a ja razem z nim ale ja mam inny meldunek niż on. I w ubiegłym roku składałam oświadczenie i wypełniałam taki załącznik, że razem z nim mieszkam to w tym roku w zeznaniu PIT-37 pisze swój adres zamieszkania czy miejsce zameldowania? Czy z...
Dodano 2013-12-07 12:32 przez pjedraszek7
Witam,
jestem zameldowany w Krakowie, a moja żona w Poznaniu (obecnie w ciąży). Od pół roku wynajmujemy razem mieszkanie w Gdańsku, jednakże właściciel nie chce nas zameldować nawet na pobyt tymczasowy. Czy niesie to jakieś konsekwencje prawne? Co będzie z dzieckiem, jak się urodzi? Gdzie powinno by...
Dodano 2016-01-10 11:14 przez konto usunięte
Witam,piszę do Państwa ponieważ w 2015 r. wyszłam za mąż, co za tym idzie zmieniłam nazwisko i adres zamieszkania. Pracuję na umowę o pracę, mąż jest rolnikiem ryczałtowym.Czy bez problemu mogę się rozliczyć sama? Jakie dokumenty muszę złożyć w US? Czy muszę coś złożyć w US w związku ze zmianą adres...
Dodano 2016-01-03 14:03 przez Sylvuszka
Witam, jak to jest w końcu z tym nowym becikowym? Jestem w ciąży, jeszcze studiuję, później będę bezrobotna. Mój mąż ma umowę o pracę. Czy przysługuje nam comiesięczna wypłata becikowego? Bo co forum, to inaczej piszą, dlatego proszę o wypowiedź eksperta. I gdzie się starać o becikowe, jeśli jestem ...
Dodano 2014-11-19 17:19 przez majka480
Witam,
mąż od kwietnia opłaca sobie KRUS, jest zameldowany na wsi, a ja jako jego żona mam meldunek w mieście i tam mieszkamy. W grudni urodzę drugie dziecko i z urzędu miasta dostanę becikowe oraz dodatek do niego.
Czy mąż też może liczyć na jakieś pieniądze z KRUS na dziecko? Dodam, że ja mam ubez...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
4 listopada 2008 roku Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o ewidencji ludności, przedłożony przez ministra spraw wewnętrznych i administracji.
Rozważmy następujący przypadek: mam kilku pracowników, którzy mają miejsce zamieszkania inne niż zameldowania. Czy w umowie o pracę należy umieścić adres zameldowania czy zamieszkania, czy są jakieś wyjątki? Zaznaczam, że ZUS i urząd ...
Na samodzielny wynajem kawalerki stać mniej niż 1/3 mieszkańców dużych miast. Prawie dwie pracujące pary na trzy mogłyby ponadto pozwolić na mieszkanie dwupokojowe - wynika z szacunków HREIT. Trudno się więc dziwić, że ponad 64% ...
Rozpowszechnienie wynajmu na doby nie tylko może przyprawiać o ból głowy okolicznych mieszkańców, którzy źle znoszą niektóre nawyki szybko rotujących sąsiadów. Spore zyski z takiego biznesu przyciągają inwestorów, a wraz z nimi ...
2021-05-11 13:44
2020-02-16 09:38