Witam,
Właściciele spółki cywilnej (firma budowlana) zalegają z wypłatą dwóch zaległych wynagrodzeń oraz innych świadczeń powstałych w wyniku wypowiedzenia umowy o pracę w trybie skróconego okresu wypowiedzenia (odszkodowanie, ekwiwalent, odprawa). Niestety właściciele są bankrutami, nie mogą ogłosić upadłości (brak majątku), więc nie podlegam pod Fundusz Gwarancyjny. Jednak czy jest możliwość odzyskać mojej należności od Inwestora (Gmina Miasta)?
Firma, w której pracowałam była Generalnym Wykonawcą kilku inwestycji miasta. Oczywiście rozpoczęłam już odzyskanie pieniędzy przez drogę sądową i komorniczą, ale to już się ciągnie przez kolejne miesiące.
Wiem, że w ten sposób pieniędzy nie odzyskam. Z pewnego źródła dowiedziałam się, że gmina na podstawie faktury VAT ma do zapłaty sporą kwotę, która pewnie bezpośrednio zostanie rozdzielona na konta podwykonawców Generalnego Wykonawcy - czy mogę się do tego przyłączyć? Z kim z gminy powinnam to uzgodnić? Czy to w ogóle możliwe, że gmina zajmie się moją sprawą?
Dodano 2013-02-05 11:48 przez paula
Witam,
Mam problem, otóż mój mąż pod koniec roku zerejestrował się w urzędzie pracy. Później znalazł ogłoszenie o pracę i szef go przyjął. Aby zgłosić w urzędzie o zmianie zatrudnienia potrzebna jest umowa o pracę, której mąż nie dostał, pomimo kilkukrotnej prośby. Pracował tam ponad miesiąc. Moje p...
Dodano 2013-12-23 14:37 przez niemy
Witam,
pracowałem na czarno w jednej z firm budowlanych i nie otrzymałem wynagrodzenia za 1,5 miesiąca pracy. Co mogę w takiej sytuacji zrobić żeby odzyskać pieniądze?
Dodano 2013-04-05 17:43 przez agata1986
Witam,
Mam problem. Moja firma, w której pracuję nie wypłaca pensji od 3 miesięcy. Dokladniej zakład stoi z pracą od grudnia zeszłego roku i było to zaliczone jako postojowe. W marcu przepracowałem kilka dni i znów wolne, a potem kolejne obietnice o pojawieniu się pieniędzy na kontach - niespełnione...
Dodano 2013-04-12 15:17 przez ewa123
W umowie cywilnoprawnej jest zapis dodatkowej zapłaty za pracę w dni wolne od pracy.
Zleceniodawca nie przyjął faktury i odmówił zapłaty. Na podstawie jakiego przepisu kodeksu cywilnego domagać się uregulowania należności?
Dodano 2013-03-15 20:36 przez konto usunięte
Pracodawca zalega za pracę i niewykorzystany urlop. Stosunek pracy został rozwiązany, w świadectwie pracy nie ma wpisu o wywiązaniu się z obowiązku wobec pracownika i nie wnoszeniu żadnych roszczeń względem pracodawcy. Sprawę chcę oddać na drogę sądową. Pracodawca w odpowiedzi na moja pismo napisał,...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Jednym z istotnych postanowień umowy między firmą a inwestorem jest ustalenie zasad odpowiedzialności stron. Pozwoli to lepiej zabezpieczyć wykonanie umowy inwestycyjnej i ułatwi procedurę dochodzenia roszczeń.
Wystawianie faktur przez przedsiębiorców to dla nich chleb powszedni. W fakturze najczęściej określa się 7, 14 lub 21 - dniowy termin na uregulowanie należności przez dłużnika. W przypadku braku zapłaty w określonym terminie ...
Polacy coraz częściej zaciągają zobowiązania, których niejednokrotnie nie są w stanie spłacać w terminie, a czasami w ogóle nie są w stanie ich uregulować. Jak wynika z danych zgromadzonych w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor i ...
Jak odzyskać zaległą płatność nawet w 3 tygodnie? Duże, ale także małe firmy np. z sektorów budowlanego, logistycznego czy informatycznego coraz częściej korzystają z arbitrażu online zamiast sądów powszechnych.
2024-01-03 15:53
2023-11-25 10:49