eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaCiąża po 182 dniach zwolnienia, nie płatne zwolnienie


2021-08-05 22:15 autor: Carmelova

3 459 odsłon

Ciąża po 182 dniach zwolnienia, nie płatne zwolnienie

Witam, od grudnia 2020 roku przebywam na zwolnieniu lekarskim, 21 maja minęło mi 182 dni i kolejne 2 tygodnie zwolnienia pracodawca mi nie zapłacił, mimo że te 182 dni było przerwane 2 dniami wolnymi od pracy. Po tych dwóch nie płatnych tygodniach zwolnienia przeszłam na 30 dni urlopu. Urlop skończył mi się 8 lipca i od tego czasu jestem znowu na zwolnieniu, które jak się okazuje jest nie płatne.

Czy pracodawca może mi nie wypłacić, mimo że miałam 30 dniową przerwę w zwolnieniu? Czy jeżeli zaszłabym teraz w ciążę to te zwolnienia się sumują, czy mam od nowa 270 dni? Nie rozumiem tego skoro ZUS akceptuje mi zwolnienie dlaczego pracodawca mi nie wypłaca?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2021-08-10 19:37 autor odpowiedzi: Katarzyna - Specjalista ds. kadr i płac

    Jeżeli Pani zwolnienia lekarskie były spowodowane tą samą chorobą, to czy przerwa trwała 2 czy 30 dni, nie ma to jeszcze znaczenia. Dopiero przerwa dłuższa niż 60 dni powoduje naliczenie okresu zasiłkowego od nowa.
    Natomiast przy innej jednostce chorobowej niż poprzednia, wystarczy 1-dniowa przerwa, by okres zasiłkowy był liczony od nowa.
    Nie napisała Pani co jest wyrazem akceptacji zwolnień ze strony ZUS, dlatego do zdania "Nie rozumiem tego skoro ZUS akceptuje mi zwolnienie dlaczego pracodawca mi nie wypłaca?" nie mogę się odnieść.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

Pracownik, który zachorował w okresie, gdy wygasła jego umowa o pracę, ma prawo do zasiłku chorobowego, jeśli otrzymał eZLA wciągu 14 dni po ustaniu zatrudnienia. Powinien on jednak poinformować lekarza wystawiającego zwolnienie o ustaniu ...

Zmieniasz pracę, jesteś w okresie wypowiedzenia i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudnienia? Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja - także w tym okresie ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania