eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaZwolnienie lekarskie w ciąży nauczyciela


2021-06-29 08:20 autor: sosenka

9 766 odsłon

Zwolnienie lekarskie w ciąży nauczyciela

Od 1 czerwca mam zwolnienie lekarskie z powodu zagrożenia ciąży. Pracuję na cały etat jako nauczyciel, zgodnie z planem organizacyjnym mam tygodniowo 13 nadgodzin. 1 czerwca otrzymałam wypłatę, która była wypłatą z góry, a pod koniec miesiąca nie otrzymałam wynagrodzenia za nadgodziny (bo ich realnie nie przepracowałam).

Wiem, że od lipca będę miała naliczoną inną kwotę - jako średnią z 12 miesięcy, ale co z kwotą wynagrodzenia za czerwiec? W tym momencie otrzymałam znacznie niższą kwotę od tej, która zostanie mi wypłacona w lipcu. Czy za miesiąc czerwiec powinnam otrzymać jeszcze jakieś wyrównanie?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • wikta001

    Dodano 2018-07-07 17:39 przez wikta001

    L4 w ciąży, a wynagrodzenie płatne z góry

    Jestem nauczycielką w szkole publicznej, obecnie w ciąży, na zwolnieniu do 10 lipca i w związku z długością zwolnienia płaci mi ZUS.
    Czy księgowa miała prawo mi wypłacić od 11 lipca do 24 lipca tylko wynagrodzenie, bo założyła, że ja wtedy na zwolnieniu nie będę (tak jej powiedziałam, ale teraz plan...

  • Argdo

    Dodano 2021-05-06 13:56 przez Argdo

    Wynagrodzenie pracownika w ciąży, który na zwolnieniu jest od 15.03

    Witam, 
    zatrudniam pracownicę, od dnia 15.03 przebywa na zwolnieniu lekarskim - ciąża. ZUS przejmuje wypłatę wynagrodzenia pracownika po 33 dniach zwolnienia. Do tego czasu wynagrodzenie jest po mojej stronie (pracodawcy).
    Pytanie: Jakie jest wynagrodzenie netto dla Pracownika, które powinienem wypł...

  • Monika_Kaprys

    Dodano 2020-12-02 18:23 przez Monika_Kaprys

    Wynagrodzenie w okresie niezdolności do pracy w ciąży - nauczyciel

    Proszę o pomoc w sprawie wysokości wynagrodzenia nauczyciela będącego na zwolnieniu lekarskim w ciąży. Czy są podstawy prawne regulujące wynagrodzenie w tej sytuacji?
    W mojej pensji nie zostały zawarte wypłacane wcześniej świadczenia: dodatek motywacyjny, wychowawczy, godziny ponadwymiarowe wypracow...

  • muszka400

    Dodano 2014-05-16 15:41 przez muszka400

    Co zrobić w przypadku źle naliczonego wynagrodzenia za L4 w ciąży?

    Jestem w pierwszej ciąży i cały czas pracuję. W lutym zachorowałam i poszłam na tydzień na zwolnienie lekarskie. Już byłam wtedy w ciąży, więc lekarz na zwolnieniu zaznaczył kod B. Jak wspomniałam to moja pierwsza ciąża i nie wiedziałam, że należy mi się za ten czas 100% wynagrodzenia chorobowego.
    M...

  • perelkaxx

    Dodano 2018-09-09 13:41 przez perelkaxx

    Brak zapłaty za zwolnienie

    Witam,zmieniłam zakład pracy na początku sierpnia. Przepracowałam kilka dni. Zachorowałam na anginę i poszłam na zwolnienie lekarskie. Okazało się podczas choroby, że jestem w ciąży zagrożonej, więc nie wróciłam do pracy. Przedstawiłam kolejne zwolnienie tym razem już z literką B. Przed pójściem na ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

W roku 2024 płaca minimalna, podobnie jak w obecnym, wzrośnie dwukrotnie od stycznia oraz od lipca. Podwyżka ta będzie miała charakter rekordowy, bo sięgnie odpowiednio ponad 20% w stosunku do roku 2023.

Zmian podatkowych dotyczących pracowników ciąg dalszy - tym razem dotyczą one osób zmieniających pracę. Od 2023 roku ostatnia pensja od poprzedniego pracodawcy będzie niższa nawet o ponad 300 zł! Nie dotyczy to osób na umowie zlecenie.

Za dni niezdolności do pracy, przypadające po dniu poronienia, pracownica nie powinna otrzymać wynagrodzenia chorobowego w wysokości odpowiadającej 100% podstawy jego wymiaru, ale w stawce podstawowej, tj. 80%, chyba że przepisy obowiązujące ...

Zasady zawierania umów zlecenia regulują przepisy Kodeksu cywilnego, którego art. 734 wyjaśnia, że przyjmujący zlecenie (zleceniobiorca) zobowiązuje się do dokonania określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie (zleceniodawcy) ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania