eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaWysokość zasiłku po urlopie wychowawczym


2019-01-30 14:19 autor: konto usunięte

842 odsłon

Wysokość zasiłku po urlopie wychowawczym

Witam,

czy po powrocie z urlopu wychowawczego podstawą do wypłaty zasiłku chorobowego zawsze jest kwota z umowy? Czy ma tutaj znaczenie, ile ten urlop wychowawczy trwał 12 miesięcy czy 3 miesiące?

W mojej sytuacji po zakończeniu macierzyńskiego odebrałam urlop zaległy ponad 3 miesiące, jednak w trakcie tych trzech miesięcy byłam na krótkim L4. Pod koniec urlopu wypoczynkowego znów zwolnienie, bo złamałam nogę. Po zakończeniu zwolnienia planuję urlop wychowawczy nie dłużej jak za 6 miesięcy zajście w ciążę.

Przez te trzy miesiące urlopu wypoczynkowego miałam dużo wyższe wynagrodzenie niż na umowie (dodatki urlopowe). Czy jest jakaś szansa ze zachowam prawo do wypłaty zasiłku właśnie z tych trzech miesięcy?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Zmieniasz pracę, jesteś w okresie wypowiedzenia i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudnienia? Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja - także w tym okresie ...

Na 100 proc. zasiłku chorobowego mogą znów liczyć pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych. Taki zasiłek mogą również otrzymać strażacy ochotnicy.

Dobre wiadomości dla osób, które pobierały zasiłek opiekuńczy lub chorobowy wyliczany na bazie obniżonego w związku z CIVID-19 wynagrodzenia. Jak informuje ZUS, zaniżone świadczenie można przeliczyć. Kto i jak może to zrobić?

Od 1 stycznia 2022 roku wejdą w życie zmiany dotyczące zasiłków chorobowych. Dotyczą one m.in. wysokości świadczeń i czasu ich pobierania. Opóźnienie w opłacaniu składek nie będzie już przeszkodą w uzyskaniu zasiłku chorobowego.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania