eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaŚwiadczenie rehabilitacyjne. Do kiedy można się starać?


2016-12-02 16:24 autor: agadzka

2 768 odsłon

Świadczenie rehabilitacyjne. Do kiedy można się starać?

27 stycznia 2017 r. kończy mi się okres zasiłkowy i muszę przejść na świadczenie rehabilitacyjne. Chciałabym się dowiedzieć, jaki jest ostateczny termin (konkretna data) złożenia wniosku na zasiłek rehabilitacyjny?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-12-02 17:23 autor odpowiedzi: Renata Naworol CS i-BHP

    Najlepiej 60 dni przed zakończeniem okresu zasiłkowego - w opisanym przypadku jak najszybciej. Najpóźniej w ostatni dzień zasiłkowy wniosek powinnien być złożony w zus, wtedy na wypłatę trzeba poczekać dość długo. jeśli zasiłek rehabilitacyjny zostanie przyznany to zus wyrówna świadczenie.

    Renata Naworol rozwiązuje problemy pracodawców, doradztwo i szkolenia BHP outsourcing kadrowo - płacowy legalizacja pracy cudzoziemców i-bhp.com.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

1 stycznia 2022 roku weszły w życie nowe przepisy dotyczące zasiłku chorobowego. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że zmieniły się zasady liczenia długości "chorobowego".

Od 1 stycznia 2009 r. okres zasiłkowy dla kobiet w czasie trwania ciąży został wydłużony do 270 dni. Jeżeli więc pracownica w trakcie okresu zasiłkowego zaszła w ciążę, to wydłuża się ze 182 dni do 270 dni. Pracodawca nie może ...

Do jednego okresu zasiłkowego należy wliczać okresy niezdolności do pracy spowodowanej tą samą chorobą, jeżeli przerwa między ustaniem poprzedniej a powstaniem ponownej niezdolności do pracy z tego samego powodu nie przekraczała 60 dni.

Pracownik, który zachorował w okresie, gdy wygasła jego umowa o pracę, ma prawo do zasiłku chorobowego, jeśli otrzymał eZLA wciągu 14 dni po ustaniu zatrudnienia. Powinien on jednak poinformować lekarza wystawiającego zwolnienie o ustaniu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania