eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaWypowiedzenie a długość zwolnienia lekarskiego


2015-01-20 21:03 autor: Aniela80

3 363 odsłon

Wypowiedzenie a długość zwolnienia lekarskiego

Proszę o informacje, czy w momencie otrzymania wypowiedzenia i przedłożenia pracodawcy zwolnienia lekarskiego, mogę normalnie chorować?

Sytuacja tego wymaga przez pół roku i będzie to płatny zasiłek wypłacany przez ZUS? Zwolnienie muszę wysyłać 30-dniowe do swojego oddziału ZUS-u?

Proszę o pilną odpowiedź - temat ważny.

Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-01-20 21:13 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Na zwolnieniu może pani przebywać maksymalnie przez 182 dni. Po 30 dniach ciągłego zwolnienia -po ustaniu zatrudnienia- świadczenie będzie wypłacał ZUS.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-01-21 05:39 autor odpowiedzi: Jowita

    W okresie wypowiedzenia pozostaje Pani nadal w stosunku pracy, zwolnienie L-4 nie przerywa biegu wypowiedzenia. Po ustaniu zatrudnienia nie może być ani jednego dnia przerwy w niezdolnosci do pracy.
    Niezdolność do pracy po ustaniu zatrudnienia musi trwać co najmniej 31 dni dopiero za ten okres ZUS wypłaci zasiłek chorobowy.

    Generalnie na pierwszy zasiłek z ZUS czeka się najdłużej.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • matti94

    Dodano 2016-01-18 10:05 przez matti94

    L4 na wypowiedzeniu. Komu dostarczyć L4?

    Witam,z dniem 15.01.16 dostałem wypowiedzenie z zachowaniem tygodniowego okresu wypowiedzenia, który upłynie 23.01.16 r. Od dzisiaj jestem na zwolnieniu lekarskim, które trwa póki co 2 tygodnie.Czy zwolnienie mam zanieść do pracodawcy czy ZUS-u? Czy jeżeli po 2 tygodniach  przedłuża mi L4, to czy na...

  • Zuziabartek

    Dodano 2016-02-05 13:00 przez Zuziabartek

    Zwolnienie lekarskie a wypowiedzenie umowy o pracę

    Witam,mam pytanie, dnia 22.01 dostałam wypowiedzenie z pracy, które miało trwać do 6.02 dnia 31.01. Rozchorowało mi się dziecko, więc wzięłam opiekę, która trwała do 05.02. Dziecko zaraziło mnie, więc teraz ja mam L4, od 06.02 do 12.02.Za te dni po 6 lutego zapłaci mi ZUS czy pracodawca? Trochę tu c...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-07-12 18:36 przez konto usunięte

    Okres wypowiedzenia i zwolnienie lekarskie

    Witam,
    mam takie pytanie: otóż dostałam 2-tygodniowe wypowiedzenie z pracy: od dnia 29 czerwca 2015 r. W tym wypowiedzeniu należy mi się jeszcze 2 dni na szukanie pracy i prawnie termin wypowiedzenia musi zakończyć się sobotą, czyli wypowiedzenie mam do 18 lipca 2015 r.
    W te dwa tygodnie wypowiedze...

  • nietop

    Dodano 2013-02-12 17:10 przez nietop

    Zasiłek chorobowy a wypowiedzenie umowy o pracę

    Mam pytanie, czy jeżeli jestem na wypowiedzeniu 2 tygodniowym i wezmę chorobowe podczas tego wypowiedzenia, to za chorobowe w okresie wypowiedzenia płaci pracodawca, a po wypowiedzeniu już ZUS?
    Czy ZUS zapłaci mi wtedy za takie chorobowe, jeżeli nie przekracza ono 30 dni? Czy jeżeli to chorobowe będ...

  • buddyjka

    Dodano 2015-01-05 18:03 przez buddyjka

    Kto zapłaci za styczniowe chorobowe?

    W miesiącach IX-XII 2014 byłam na zwolnieniu lekarskim. Najpierw chorobowe płacił pracodawca, a po 33 dniach zasiłek chorobowy wypłacał mi ZUS. Od 5 I 2015 jestem ponownie na tygodniowym zwolnieniu lekarskim. Kto płaci chorobowe za ten okres chorobowego: pracodawca czy ZUS?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

W ostatnich miesiącach notuje się w Polsce rekordowe liczby zwolnień lekarskich. Warto przypomnieć związane z tym obowiązki pracowników.

Na 100 proc. zasiłku chorobowego mogą znów liczyć pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych. Taki zasiłek mogą również otrzymać strażacy ochotnicy.

Każdemu z nas może przytrafić się choroba i wiążąca się z nią konieczność przebywania na zwolnieniu lekarskim. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się w tym wypadku pytania i wątpliwości.

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu zapowiedziano wprowadzenie regulacji mających na celu przejęcie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obowiązku zapłaty świadczenia chorobowego od pierwszego dnia niezdolności pracownika do pracy. Zmiana ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania