eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaUmowa na czas nieobecności w pracy a ciąża osoby, która ją zastępuje


2014-06-11 09:26 autor: kami748

2 532 odsłon

Umowa na czas nieobecności w pracy a ciąża osoby, która ją zastępuje

Witam,

jestem nauczycielem mianowanym, który od 01.09.2013 r. pracuje na umowę na czas nieobecności w pracy (urlop zdrowotny) pracownika, który od 01.07.2014 r. wraca do pracy. Jestem w 4. miesiącu ciąży.

Moje pytanie: czy dyrektor placówki ma obowiązek przedłużyć mi umowę do czasu porodu i jak wygląda sytuacja z wypłacaniem zasiłku na urlopie macierzyńskim?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-06-11 09:42 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli jest to umowa na zastępstwo, to dyrektor nie ma obowiązku przedłuzyć umowę do dnia porodu. Skończu się ona w dniu powrotu do pracy zastępowanego nauczyciela. Zasiłek macierzyński zależy od tego, kiedy Pani urodzi. Jeżeli będzie to w okresie zatrudnienia, to zasiłek Pani dostanie.

    kami748 skomentował/a odpowiedź 2014-06-11 10:00

    Umowa jest umową na czas nieobecności nauczyciela. Nie mam w niej podanej konkretnej daty powrotu zastępowanego nauczyciela do pracy. Termin porodu mam na 6.listopada. Prawdopodobnie nauczyciel, którego zastępuję wróci do pracy z dniem 01.07.2014r. Czy w tym przypadku tracę umowę o pracę oraz wszelkie świadczenia pieniężne związane z urlopem macierzyńskim?

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Wiele wątpliwości budzi fakt likwidacji firmy lub ogłoszenia upadłości a ochrony kobiet w ciąży. Pytania jakie się nasuwają, to kto zapłaci za zwolnienie chorobowe i czy kobieta w takiej sytuacji pozostaje bez środków do życia. Na ...

Narodziny dziecka zwiększają potrzeby mieszkaniowe rodziny. Dlatego wiele młodych matek i kobiet w ciąży ubiega się o kredyt hipoteczny. Krajowe banki traktują takie klientki z pewną dozą ostrożności. Nie oznacza to jednak, że kobiety ...

Przepisy prawa pracy gwarantują szereg przywilejów zatrudnionej spodziewającej się potomstwa. Nieco niekorzystniej w tym zakresie kształtuje się sytuacja przyszłej matki, która pracuje w oparciu o umowę o pracę na zastępstwo. Mimo że ...

Zasady przyznawania zasiłku macierzyńskiego zostały uregulowane w ustawie z 25.6.1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (Dz.U. z 2005r. Nr 31, poz. 267 ze zm.).

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania