eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaPolskie L4 w Niemczech a podstawa prawna


2014-02-14 15:15 autor: maćkowski

4 102 odsłon

Polskie L4 w Niemczech a podstawa prawna

Pracuję w Niemczech. Chorowałem dwa tygodnie w Niemczech, a następnie dwa tygodnie w Polsce. Zwolnienie L4 z Polski wysłałem pocztą. Po powrocie do Niemiec otrzymałem chorobowe tylko za zwolnienie niemieckie.

Proszę o podanie niemieckiej (unijnej) podstawy prawnej, która zobowiązuje niemiecką firmę do zapłaty chorobowego na podstawie polskiego L4.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • veez

    Dodano 2015-03-09 20:05 przez veez

    Praca w Niemczech a leczenie w Polsce

    Witam,chciałbym się dowiedzieć, czy pracodawca w Niemczech może zwolnić pracownika będącego na L4?Moja sytuacja wygląda tak: pracuję w Niemczech 11 miesięcy aktualnie jestem na polskim L4 od stycznia do dnia obecnego, w lutym dostałem normalnie wynagrodzenie za  styczeń, a za luty dostałem 22 euro. ...

  • roksyfoksy

    Dodano 2014-05-19 19:26 przez roksyfoksy

    Prawo niemieckie a zwolnienie chorobowe

    Czy osoba zatrudniona w Niemczech na okres próbny idąc na chorobowe z polskim L4, może dostać odmowę wypłacenia za chorobowe, ponieważ nie przepracowała 6 miesięcy?

  • Mapota

    Dodano 2014-03-31 01:11 przez Mapota

    Wypowiedzenie umowy próbnej w Niemczech w czasie zwolnienia lekarskiego

    Witam,
    mój mąż ma podpisaną umowę próbną w Niemczech , po 6 tygodniach pracy poszedł na zwolnienie lekarskie . W dniu złożenia zwolnienia lekarskiego otrzymał 2-tygodniowe wypowiedzenie z pracy (którego jednak nie odebrał, bo był już w drodze do Polski ).
    Pytanie: czy pracodawca ma obowiązek płacić ...

  • paulina_m87

    Dodano 2014-09-08 14:50 przez paulina_m87

    L4 w ciąży z powodu szkodliwych warunków pracy a praca w Niemczech

    Witam,
    mam problem, mój lekarz ginekolog nie chce mi przedłużać zwolnienia lekarskiego. Jestem w 18. tygodniu ciąży, ja i dziecko jesteśmy zdrowi, natomiast praca, którą wykonuję stwarza zagrożenie. Pracuję przy lakierni, cały dzień mam kontakt ze szkodliwymi substancjami.
    Od tego samego ginekologa ...

  • Aneta022

    Dodano 2014-07-15 19:58 przez Aneta022

    Zwolnienie lekarskie po zwolnieniu z pracy w Niemczech

    Mąż pracuje w Niemczech na niemieckiej umowie. Czy po zwolnieniu z pracy przez pracodawcę może zachorować w Polsce? Czy będzie miał płacone za to zwolnienie?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Na 100 proc. zasiłku chorobowego mogą znów liczyć pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych. Taki zasiłek mogą również otrzymać strażacy ochotnicy.

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu zapowiedziano wprowadzenie regulacji mających na celu przejęcie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obowiązku zapłaty świadczenia chorobowego od pierwszego dnia niezdolności pracownika do pracy. Zmiana ...

Dochody uzyskane za granicą mogą być w Polsce opodatkowane albo zwolnione z podatku. Wszystko zależy od tego, jaka metoda unikania podwójnego opodatkowania została zawarta w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisanej pomiędzy ...

Niezdolność do pracy z powodu choroby lub odosobnienia w związku z chorobą zakaźną uprawnia pracownika do skorzystania ze świadczeń chorobowych. Na pracodawcę natomiast nakłada obowiązek ustalenia prawa do tych świadczeń i ich ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania