eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaDochody po urlopie wychowawczym a druga ciąża


2013-11-09 21:26 autor: eliza232

2 584 odsłon

Dochody po urlopie wychowawczym a druga ciąża

Witam,

kończę właśnie urlop wychowawczy i jestem w 2 ciąży. Nie wrócę do pracy, gdyż muszę leżeć. Mam pytanie o wysokość dochodu na zwolnieniu lekarskim, a potem na urlopie macierzyńskim. Z jakiego okresu bierze się średnią do wyliczenia dochodu? Czy można się jakoś odnieść do otrzymywanego świadczenia podczas pierwszej ciąży?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pytanie zaktualizowano 2013-11-11 20:34

Dziękuję za odpowiedzi. Doprecyzowując, jestem przedstawicielem handlowym, więc wynagrodzenie składa się ze stałej podstawy + prowizja uzależniona od sprzedaży regulowana regulaminem. Co w takiej sytuacji?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-11-09 22:53 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Bedzie to srednia z 12 miesiecy z ostniego okresu w ktorym Pani pracowala

    konto usunięte zaktualizował/a odpowiedź 2013-11-10 09:32

    Wszystko zalezy jakie wynagrodzenie bylo zawarte w umowie stale czy zmienne. Jezeli stale to zasilek bedzie z tej kwoty.

    Jezeli bylo zmienne np. premia kwartalna gwarantowana to podstawa zasilku wylicza sie z wynagrodzenia pracownika pracujacego na takim samym stanowisku co Pani.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Na 100 proc. zasiłku chorobowego mogą znów liczyć pracownicy zatrudnieni w podmiotach leczniczych. Taki zasiłek mogą również otrzymać strażacy ochotnicy.

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu zapowiedziano wprowadzenie regulacji mających na celu przejęcie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obowiązku zapłaty świadczenia chorobowego od pierwszego dnia niezdolności pracownika do pracy. Zmiana ...

ZUS przypomina, że od 5 września osoby wykonujące zawody medyczne nie mogą już liczyć na preferencyjne zasady w zakresie zasiłku chorobowego i dodatkowego zasiłku opiekuńczego. W praktyce oznacza to np., że zasiłek chorobowy dla ...

Pracownik przebywający na zwolnieniu chorobowym za pierwsze 33 dni niezdolności do pracy w danym roku kalendarzowym otrzymuje wynagrodzenie chorobowe, które jest wypłacane ze środków pracodawcy. W przypadku pracownika, który ukończył 50 ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania