eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaWynagrodzenia i inne świadczeniaPrzerwanie wychowawczego, powrót do pracy a druga ciąża


2013-09-25 14:47 autor: konto usunięte

2 862 odsłon

Przerwanie wychowawczego, powrót do pracy a druga ciąża

Mam pytanie: zaczęłam pracę od 2.01.2008 roku i pracowałam do 23.04.2011 roku po czym przeszłam na L4 z powodu ciąży. Później macierzyński i 3 miesiące wychowawczego, po czym wróciłam do pracy na 5 miesięcy, następnie znów wychowawczy do końca mojej umowy, czyli do końca 2013 roku wychowawczy płatny. Okazało się, że jestem w ciąży. Czy mogę przerwać urlop wychowawczy i na ile muszę wrócić do pracy, aby mieć płatne L4 i czy później przejdę na zasiłek macierzyński?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-09-25 18:21 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Może przerwać Pani urlop i od razu dostarczyć zaświadczenie o niezdolności do pracy L-4. Jeżeli umowę ma Pani do końca 2013 to zostanie ona przedłuzona do dnia porodu. Zasiłek macierzyński będzie wypłącony w pełni.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-03 13:43 autor odpowiedzi: konto usunięte

    czy w sytuacji kiedy wręczę zwolnienie muszę mieć również aktualne badania i podbita obiegówke w pełni , czy wtedy nie jest to konieczne?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2013-10-03 13:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Badania nie. Z obiegówką jest różnie, w zależności od firmy, ale myślę, że też nie, bo przychodząc do pracy od razu ptrzedłozy Pani zwolnienie.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Od 19 grudnia 2006 r. wchodzą w życie nowelizacje Kodeksu pracy i ustawy o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa. Nowe przepisy m.in. wydłużają okres urlopu macierzyńskiego i okres wypłaty ...

Z okazji Dnia Matki, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, na jakie wsparcie z ZUS mogą liczyć ubezpieczone mamy.

Od początku bieżącego roku każda świeżo upieczona mama może przez rok pozostać w domu z dzieckiem. Kobiety, które podlegają ubezpieczeniu chorobowemu w oparciu o umowę o pracę lub same opłacają składki chorobowe, są uprawnione do ...

Z dniem 2 stycznia weszła zmiana w przepisach dotycząca sposobu udzielania urlopu rodzicielskiego. Obowiązujący wymiar urlopu to urlop macierzyński podstawowy 20 tygodni i urlop rodzicielski 32 tygodnie. Urlop rodzicielski można wziąć w ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Wynagrodzenia i inne świadczenia

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania