Witam,
Jeśli wznowienie działalności spółki cywilnej nastąpiło przykładowo 20 maja czy powinniśmy złożyć pierwszą deklarację VAT-7, jeszcze w maju, czy dopiero do 25 czerwca?
2013-07-29 08:53 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online
Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl
Dodano 2013-10-29 12:39 przez anna_kowalska22
Czytałam już pytania i odpowiedzi, ale dalej nie rozumiem, jak w praktyce mam wpisać w rejestrach VAT i w deklaracji VAT podatek od zakupu stali. Proszę wytłumaczcie mi to, jak chłopu na granicy. Nie mogę tego zrozumieć.
Dodano 2013-05-07 08:34 przez konto usunięte
Chcę przejść na VAT w działalności. Czy deklarację VAT należy składać co miesiąc w Urzędzie Skarbowym, nawet gdy nic nie sprzedam lub gdy na wyliczeniu deklaracji będzie 0 zł?
Dodano 2013-08-26 14:14 przez konto usunięte
Jeżeli w lipcu nie było żadnej sprzedaży, to czy muszę wysyłać pustą deklarację VAT-7? Pytam, bo termin jest do dziś...
Dodano 2020-08-14 12:28 przez konto usunięte
Witam, mam sporo faktur w przypadku, których obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zapłaty (import usług). Niestety te dokumenty już od dłuższego czasu nie są opłacone. Ile miesięcy mogę "odwlekać" ujęcie tych faktur w deklaracji VAT?
Dodano 2013-06-05 08:21 przez konto usunięte
Założyłam działalność 27 maja, ale nic nie zdążyłam sprzedać. Czy będę musiała w tym miesiącu składać jakiś PIT i deklarację VAT, czy dopiero muszę to zrobić za czerwiec?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Jedna faktura dokumentująca zakup towarów w ramach tzw. odwrotnego obciążenia oraz na zasadach ogólnych? Tak - takie rozwiązanie jest jak najbardziej dopuszczalne, o ile faktura taka zawiera niezbędne elementy. Mimo że dokument jest jeden ...
Rozliczenie sprzedaży w obrębie Unii Europejskiej rządzi się własnymi prawami. Jednym z nich jest brak naliczania VAT-u z zachowaniem prawa do jego odliczenia, czyli w skrócie WDT.
Z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów mamy do czynienia przede wszystkim przy współpracy dwóch unijnych przedsiębiorców-VAT-owców. Do WDT może jednak również dojść w ramach wewnętrznych działań jednej firmy, kiedy nie jest znany ...
W praktyce gospodarczej coraz częściej spotykane są sytuacje, w których to dane usługi są rozliczanie w okresach rozliczeniowych, w postaci tygodnia kalendarzowego, dekady, miesiąca czy kwartału. Z takimi zasadami rozliczeń mamy do ...