2013-05-07 08:34 autor: konto usunięte
3 305 odsłon
Chcę przejść na VAT w działalności. Czy deklarację VAT należy składać co miesiąc w Urzędzie Skarbowym, nawet gdy nic nie sprzedam lub gdy na wyliczeniu deklaracji będzie 0 zł?
2013-05-07 08:37 autor odpowiedzi: wfirma.pl - księgowość online
Ekspert w dziedzinie prawa gospodarczego i księgowości w serwisie wfirma.pl
Dodano 2013-06-25 12:33 przez konto usunięte
Wystąpiła konieczność zmiany sposobu opodatkowania w mojej firmie na VAT. Czy muszę informować o tym jakiś urząd, a jeżeli jak to czy jest do tego potrzebny jakiś dokument?
Dodano 2020-07-17 11:24 przez konto usunięte
Dzień dobry, przedsiębiorca jest zwolniony z VAT od stycznia 2020 roku. Znalazł fakturę sprzedaży z czerwca 2019, kiedy jeszcze był VAT-owcem. Czy jest możliwość skorygowania deklaracji podatkowej VAT oraz JPK? Czy należy wpłacić zaległy podatek do urzędu bez korygowania? Jak należy rozwiązać taką s...
Dodano 2015-07-02 14:09 przez Patrycja_851
Witam, Czy osoba prowadząca działalność rolniczą, która jest czynnym podatnikiem VAT, (oczywiście sprzedaje tylko własne plony) powinna otworzyć działalność gospodarczą, jeśli sezonowo chce świadczyć usługi jedną z posiadanych maszyn?
Co dzieję się z regularnie składanymi deklaracjami VAT podczas za...
Dodano 2013-04-25 12:24 przez malgosa
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Rozliczam się na zasadzie ryczałtu i jestem płatnikiem VAT.
Co mogę odliczać od VAT-u i czy muszę co miesiąc składać rozliczenie w skarbówce?
Dodano 2013-06-05 08:21 przez konto usunięte
Założyłam działalność 27 maja, ale nic nie zdążyłam sprzedać. Czy będę musiała w tym miesiącu składać jakiś PIT i deklarację VAT, czy dopiero muszę to zrobić za czerwiec?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego jest jedną z kluczowych zasad systemu podatku VAT. Należy zwrócić uwagę, że prawo to przysługuje podatnikowi w zakresie w jakim nabywane towary i usługi wykorzystywane są do działalności ...
Rozliczenie sprzedaży w obrębie Unii Europejskiej rządzi się własnymi prawami. Jednym z nich jest brak naliczania VAT-u z zachowaniem prawa do jego odliczenia, czyli w skrócie WDT.
Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...
Z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów mamy do czynienia przede wszystkim przy współpracy dwóch unijnych przedsiębiorców-VAT-owców. Do WDT może jednak również dojść w ramach wewnętrznych działań jednej firmy, kiedy nie jest znany ...