eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVATPodatek Vat od remanentu przy rezygnacji Z Vat


2012-02-23 22:37 autor: benia49

4 094 odsłon

Podatek Vat od remanentu przy rezygnacji Z Vat

Do 2011 roku byłm Vatowcem . Jednak po podwyższeniu kwoty obrotów do 150 000  i możliwości rezygnacji z Vat, jeżeli się tego obrotu nie osiągnie, przestałam być czynnym płatnikiem Vat. i tu pojawiła się "pułapka". Wprawdzie do zwrotu wg deklaracji VAT 7K mam  7000 zł, ale po kontroli uświadomiono mnie , że muszę zapłacić podatek Vat od remanentu, a będzie to po odliczeniu tych  7000  gdzieś 13000. Myślałam, że zwrot wykorzystam na remont sklepu, a tu okazuje się, że chyba zbyt pochopnie zrezygnowałam z vatowca. Czy w takim razie jest jakaś możliwość podzielenia na raty tej należności, bo powiem szczerze czuję się tu pokrzywdzona.  To, że wciągnę  ten podatek w koszty, nie ratuje mnie , bo będzie to ujęte dopiero w Pit-ach za 2012. Czy jest jakieś rozsądne wyjście, a mniej dokuczliwe. Prowadzę sprzedaż tylko dla osób fizycznych, stąd moja decyzja o rezygnacji z Vat.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-02-26 13:04 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    czyli w sumie 20 tys. VAT-u - coś się tego dużo nazbierało jak od samych zakupów towarów przy obrocie do 150 000 tys. zł. Czy aby czasem nie ma tutaj także innych kwot? - zakup środków trwałych, wyposażenia? Tutaj bowiem obowiązują nieco inne zasady. Niekiedy podatku nie trzeba zwracać, innym razem tylko część i to jeszcze jest to rozłożone w czasie.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania