Witam mam pytanie, chciałbym zapytać o odwrócony podatek VAT. Pracuję w Niemczech.
Firma, dla której pracuję, chce żebym wystawił rachunek z podatkiem, czyli w Niemczech jest to 19%. Jak to wygląda w praktyce?
2021-12-23 08:29 autor odpowiedzi: Krzysztof S.
Dodano 2021-03-30 17:08 przez Daniel8787
Dzień dobry. Otrzymałem ofertę pracy jako podwykonawca dla firmy Angielskiej. Usługi mam wykonywać na terenie całej Europy, włącznie z Anglią.
Pytanie moje jest następujące: jeżeli założę działalność w Polsce, to w jaki sposób rozlicza się faktury, VAT naliczamy wtedy angielski czy 23% ? Czy proście...
Dodano 2021-03-04 11:06 przez gerwand
Prowadzę JDG zarejestrowaną w Polsce. Chciałbym świadczyć zdalnie z Polski usługi IT (doradztwo w zakresie IT, programowanie itp.) dla jednego (jedynego) kontrahenta, którego siedziba znajduje się w Szwajcarii.
Obecnie jestem czynnym podatnikiem VAT, czy w przypadku takiego eksportu usług, miejscem ...
Dodano 2014-07-17 13:06 przez Hanna78
Jestem czynnym podatnikiem Vat UE zarejestrowanym w Polsce. Na zlecenie innego czynnego podatnika VAT UE zarejestrowanego w Polsce będę wykonywał usługę na terenie Niemiec polegającą na rewitalizacji terenów zielonych na zlecenie niemieckiego kontrahenta.
Z jaką stawką podatku VAT mam wystawić faktu...
Dodano 2021-01-21 21:03 przez Patryk231
Witam. Od sierpnia prowadzę działalność gospodarczą na ryczałcie 5,5%. Moje pytanie dotyczy tego, co jest potrzebne do wystawienia faktury w Niemczech jako podwykonawca dla innej firmy? Czy jestem zobowiązany złożyć kwestionariusz o zwolnienia od potrącenia podatku przy robotach budowlanych?
Dodano 2016-04-25 16:26 przez piotrek7777777
Gdzie mam zapłacić podatek?
Wyjechałem do Holandii i jak zawsze za wykonaną usługę wystawiłem polską fakturę z VAT, jestem na ryczałcie. Firma, dla której pracowałem powiedziała mi, że faktura musi zawierać cenę z odosobnionym VAT-em i materiały z odosobnionym VAT-em.
Z tego co mi księgowa mówiła, t...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Art. 108 ustawy o podatku od towarów i usług sankcjonuje konieczność zapłaty VAT w przypadku wystawienia faktury, na której jest on wykazany. Co jednak w sytuacji, gdy po wystawieniu faktury okaże się, że wykazana kwota jest błędna?
Faktura to podstawowy dokument występujący u każdego przedsiębiorcy, ponieważ przy dokonywaniu różnego rodzaju transakcji staje się ona podstawą do tego, aby od kontrahenta egzekwować kwotę za wykonaną usługę bądź towar. Niestety ...
Przedsiębiorca dokonał wewnątrzwspólnotowej dostawy samochodu Mercedes AMG. Fiskus oskarżył go o świadome uczestnictwo w karuzeli VAT i zamiast zwrotu podatku określił dodatkowe zobowiązanie podatkowe. Swoje oskarżenie oparł na tym, że ...
Fakturę wystawia się w celu udokumentowania czynności opodatkowanych podatkiem VAT. Gdy sprzedaż samochodu stanowiła czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem faktury wystawiać nie trzeba - uznał Dyrektor Krajowej Informacji ...