Witam,
prowadzimy sprzedaż usług do kraju członkowskiego UE. Usługi zwolnione są z podatku VAT. Sprzedaż usług rejestrowana jest na kasie fiskalnej.
Nie pasuje mi tutaj żaden kod GTU. Jakie oznaczenie tutaj uwzględnić? SW (sprzedaż wysyłkowa) i RO (dokument zbiorczy wewnętrzny zawierający sprzedaż z kas rejestrujących)? Czy może jeszcze coś innego?
Czy SW dotyczy tylko sprzedaży towarów?
Proszę o pomoc.
2021-05-13 14:00 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy
Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.
Dodano 2020-07-02 00:14 przez Violet
Dzień dobry, pośredniczyłam mojemu unijnemu kontrahentowi w znalezieniu producenta w Polsce. Transakcja zakupu towaru była między kontrahentem z Unii a tym w Polsce. Towar został wysłany na teren Unii.
W tej chwili muszę wystawić fakturę dla mojego kontrahenta za usługę. Oto moje pytania z tym zwią...
Dodano 2021-02-10 22:31 przez konto usunięte
Mój dochód roczny wyniósł prawie 250 tysięcy złotych, z czego prawie całość ok. 97%, to usługi wykonywane dla kontrahentów z zagranicy (Unia Europejska).
W związku z tym pytanie - czy należy w jakiś sposób zgłaszać do urzędu skarbowego fakt, że prawie całość tych dochodów nie liczy się do limitu zwo...
Dodano 2020-11-11 20:06 przez awi_j
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą, ryczałt, wykonuję usługi spawalnicze, aktualnie na terenie Niemiec, spawanie kotłów.
Do jakiego kodu GTU zaliczyć takie usługi? Jakie oznaczenie procedury mają zastosowanie do usług spawalniczych za granicą, ryczałt?
Czy VAT UE mam obowiązek dalej wysył...
Dodano 2013-04-28 21:48 przez konto usunięte
Jaki VAT będzie w przypadku, jeśli świadczę usługi prawne, doradcze lub usługi polegające na sprzedaży miejsca reklamowego, np. bannera na moim serwisie na rzecz spółki angielskiej?
Czy wymagany jest NIP UE w moim przypadku, skoro sprzedaję usługi a nie towary?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Podatnicy od 1 października są zobowiązani do sporządzania nowej struktury JPK_V7. Wprowadza ona szereg zmian w zakresie danych, jakie będą przekazywane do organów podatkowych. Zawarte w niej informacje mają służyć zautomatyzowanemu ...
W przypadku stwierdzenia dopuszczenia się oszustwa podatkowego chociażby przez jedną z firm, organy skarbowe biorą pod lupę wszystkich jej kontrahentów uczestniczących w łańcuchu dostaw. W przypadku braku oczywistych dowodów na ich ...
Stosując wobec podatnika dodatkową sankcję finansową przewidzianą w art. 112b ustawy o podatku od towarów i usług, organ nie może tego robić z automatu, a na podstawie stwierdzenia wystąpienia wskazanych w tym przepisie nieprawidłowości. ...
Niemiecka spółka zamówiła u polskiego dystrybutora rury pcv w różnych rozmiarach oraz pasujące do nich kształtki kanalizacyjne. Dostawca zlecił transport przewoźnikowi, a następnie wystawił fakturę, w treści której wykazał ...