eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVATImport usług na cele prywatne


2014-06-25 19:41 autor: lukeluke

3 536 odsłon

Import usług na cele prywatne

Jak to jest z odprowadzeniem podatku VAT w przypadku importu usług elektronicznych (np. zakupu filmu do pobrania) spoza UE (np. USA), gdy osoba, która tę usługę importuje prowadzi działalność gospodarczą, ale zakup jest na cele prywatne (nie jest związany z prowadzoną działalnością)?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-06-30 09:12 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    No to albo kupuje przedsiębiorca albo osoba prywatna. Trzeba to określić na samym początku transakcji. A to dlatego, że osoba prywatna importu usług w VAT nie rozpoznaje.

    Podatki nie są skomplikowane. Niezrozumiałe są jedynie działania i "myśli" osób je tworzących.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • konto usunięte

    Dodano 2020-08-14 12:28 przez konto usunięte

    Moment powstania obowiązku VAT - import usługi

    Witam, mam sporo faktur w przypadku, których obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zapłaty (import usług). Niestety te dokumenty już od dłuższego czasu nie są opłacone. Ile miesięcy mogę "odwlekać" ujęcie tych faktur w deklaracji VAT?

  • konto usunięte

    Dodano 2014-06-10 12:51 przez konto usunięte

    Podatek VAT: polski usługobiorca a usługodawca z EU

    Witam,
    mieszkam poza Polską (EU), skąd prowadzę działalność. Nie jestem płatnikiem VAT-u i świadczę usługi w zakresie e-biznesu, w tym polskim usługobiorcom.
    Czy jeżeli Polski usługobiorca jest zwolniony z VAT-u to musi odprowadzać VAT od moich usług?
    Dziękuję i pozdrawiam.

  • konto usunięte

    Dodano 2014-06-06 21:07 przez konto usunięte

    VAT w UE

    Mam działalność gospodarczą i zamierzam zakupić z Angli pendrivy, które będę dalej sprzedawała. Co z VAT? Firma, od której kupuje dała mi taką informację:
     
    "Proszę pamiętać, że nasza firma ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, stąd wystawiamy faktury z 0% VAT. Jedynym warunkiem jest rejestracja firmy w ...

  • olechafm

    Dodano 2014-05-28 12:29 przez olechafm

    VAT EU a opłata skarbowa

    Założyłem działalność gospodarczą. Zdecydowałem, że nie chce być VAT-owcem. Ponieważ będę świadczył usługi firmom zagranicznym, wymagane jest ode mnie uzyskanie numeru NIP europejskiego, czyli z przedrostkiem PL.
    Czy z tytułu złożenia deklaracji VAT-R, na której zgłaszam udział w wewnątrzwspólnotowe...

  • Hanna78

    Dodano 2014-07-17 13:06 przez Hanna78

    VAT na usługi budowlane w Niemczech

    Jestem czynnym podatnikiem Vat UE zarejestrowanym w Polsce. Na zlecenie innego czynnego podatnika VAT UE zarejestrowanego w Polsce będę wykonywał usługę na terenie Niemiec polegającą na rewitalizacji terenów zielonych na zlecenie niemieckiego kontrahenta.
    Z jaką stawką podatku VAT mam wystawić faktu...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Polscy przedsiębiorcy nabywają towary z zagranicy od firm z innych państw członkowskich UE ze specjalną 0% stawką opodatkowania VAT. Następnie odsprzedają ten towar, opodatkowując go stawką VAT obowiązującą w Polsce. W takiej sytuacji ...

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w dniu 18 marca 2021 r. w sprawie C-895/19 wydał długo oczekiwane przez polskich podatników orzeczenie, dotyczące konieczności odrębnego rozliczania podatku VAT należnego i naliczonego, jeżeli do ...

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej w wydanym 18 marca 2021 r. wyroku stwierdził kolejną sprzeczność polskich przepisów z unijną dyrektywą VAT. Chodzi o niekorzystne dla przedsiębiorców regulacje ws. odliczenia VAT przy ...

Wewnątrzwspólnotowa sprzedaż towarów, a następnie ich przemieszczenie pomiędzy państwami w ramach Unii Europejskiej jest bardzo powszechną transakcją, zwłaszcza biorąc pod uwagę swobodę przepływu towarów. Przedsiębiorcy decydujący ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania