Witam,
czy są jakieś szczególne warunki pozwalające na dalszą odsprzedaż książki (kupionej od wydawnictwa z VAT 5%) z podatkiem VAT 23%?
Sprawa dotyczy sprzedaży książki klientowi detalicznemu sklepu internetowego z branży motoryzacyjnej (książka tematyczna, opatrzona numerem ISBN, bez dodatków).
Dodano 2013-11-18 16:36 przez harley6665
Witam,
jestem osobą fizyczną (nieprowadzącą działalności gospodarczej), pracującą na etacie i jestem na etapie zakupu projektu przyszłego sklepu internetowego. W niedługim czasie otworzę własną działalność, jednocześnie pracując na wyżej napisanym etacie.
Firma, od której kupuję projekt wystawi mi f...
Dodano 2013-06-21 15:25 przez KaMaart
Dzień dobry,
1. Czy w sklepie internetowym - rękodzieło, obrazy, malarstwo itp. ceny muszą zawierać VAT 23% ? i jak to wówczas zapisywać i gdzie?
W pewnym sklepie przeczytałam, że ceny zawierają podatek VAT, sklep nie wystawia faktur VAT ze względu na zwolnienie... nie wiem jak to się łączy? :)
2. J...
Dodano 2014-01-07 16:04 przez marteczkak82
Witam,
nasza firma zajmuje się sprzedażą artykułów biurowych. Ostatnio zgłosiła się firma hiszpańska, która ma oddział w Polsce. Chce zakupić na swoje potrzeby towar. Czy możemy wystawić im fakturę wewnątrzwspólnotową?
Jaką stawkę VAT powinniśmy zastosować, jeśli towar pozostaje na terenie Polski (t...
Dodano 2014-02-11 16:27 przez lalka27
Serwisuje centralę wentlacyjne. Wysłałem pracowników do Niemiec do jednego z moich klientów, by tam przeprowadzili konserwację centarli. Czy w związku z tym muszę wystąpić o VAT w UE, by wystawić fakturę i czy stawka VAT to "np" czy "0"? Klinet ma NIP UE.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dodano 2014-01-23 09:31 przez konto usunięte
Dzień dobry!
Jestem zatrudniona na etacie - umowa o pracę. Chcę otworzyć sklep internetowy i sprzedawać w nim wykonane ręcznie: kartki, zaproszenia, albumy, pamiątki, różne przedmioty ozdobione metodą decoupage. Co muszę zrobić aby założyć działalność gospodarczą? Jakie jednorazowe opłaty i gdzie bę...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Organowi podatkowemu nie będzie już tak łatwo odmówić podatnikowi zwrotu nadwyżki VAT wynikającej z transakcji zawieranej z konsumentem. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiego wydał 21 marca 2024 r. korzystne dla podatników ...
Przedsiębiorcy wygrywają z fiskusem walkę o zwrot VAT z tytułu stosowania 8 proc. zamiast 5 proc. stawki VAT przy sprzedaży dań na wynos. Na początku sierpnia 2024 r. jeden z dyrektorów krajowej izby skarbowej wycofał z NSA swoją skargę ...
Odpowiednio długie okresy przygotowawcze przed wejściem w życie powinny obowiązywać nie tylko dla nowych aktów prawnych, lecz także w przypadku wszystkich decyzji ważnych dla gospodarki. Tak kluczowe postanowienia jak te dotyczące ...
Prawo unijne sprzeciwia się praktyce polskich organów podatkowych, które odmawiają przedsiębiorcom możliwości skorygowania zapłaconej zawyżonej stawki VAT z tego powodu, że świadczyli usługi konsumentom i wystawili jedynie paragony ...