eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPodatkiVATImport usługi z USA na prywatne cele


2013-10-02 10:12 autor: konto usunięte

5 091 odsłon

Import usługi z USA na prywatne cele

Import usługi z USA przez osobę nieprowadzacą działalności gospodarczej na swoje prywatne cele. Jak to jest z VAT, gdy chodzi o kwotę 11 dolarów?

Czy osoba taka jest zobowiazana odprowadzać w Polsce VAT od tej usługi? Chodzi o usługę internetową. A jak ktoś prowadzi DG i importuje usługę spoza UE na cele prywatne, to musi odprowadzać w takim wypadku VAT?

Pytanie zaktualizowano 2013-10-02 11:38

Czy osoba taka jest zobowiazana odprowadzac w polse vat od tej usługi. Chdzi o usługe internetową.

Pytanie zaktualizowano 2013-10-02 11:47

A jak ktos prowadzi dg i importuje usługę z poza ue na cele prywatne to musi odprowadzac w takim wypadku vat?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • EKSPERT Najlepsza odpowiedź

    2013-10-02 11:38 autor odpowiedzi: Biuro Rachunkowe TAX-NET Jacek Adamczak

    Od 1 grudnia 2008 r. jeżeli osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej, posiadająca stałe miejsce zamieszkania na terytorium kraju, nabywa usługi od kontrahenta zagranicznego, to nie ma ona obowiązku rozliczania VAT z tytułu importu usług. VAT powinien rozliczyć usługodawca.

    Księgowa obsługa internetowa - cała Polska. Ceny już od 39,90/mc. www.taxnetto.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • Dana10

    Dodano 2014-08-19 12:57 przez Dana10

    Czy wystawić fakturę wewnętrzną?

    Mam fakturę od dostawcy z USA. Na opisie jest nauka języka obcego biznesowego (uczę się języka przez internet). Wystawiono ją ze stawką 0%. Czy to traktować jako import usług i wystawić fakturę wewnętrzną?
    W Polsce nauka języka jest na stawce zw. więc i tak było by to bez VAT-u. Jestem na PKPiR i VA...

  • IRMA

    Dodano 2020-10-28 17:42 przez IRMA

    Import usług z Irlandii a VAT

    Dzień dobry, mam pytanie które zapewne już ktoś przerabiał. Otrzymałam fakturę za kampanie reklamowe z FACEBOOK. Data faktury/płatności 30.09.2020r. Fakturę otrzymałam w październiku po zamknięciu ksiąg za wrzesień. Do kwoty fakturę muszę doliczyć VAT.
    Pytanie, kiedy mogę rozliczyć VAT należny i VAT...

  • konto usunięte

    Dodano 2020-08-14 12:28 przez konto usunięte

    Moment powstania obowiązku VAT - import usługi

    Witam, mam sporo faktur w przypadku, których obowiązek podatkowy powstaje z chwilą zapłaty (import usług). Niestety te dokumenty już od dłuższego czasu nie są opłacone. Ile miesięcy mogę "odwlekać" ujęcie tych faktur w deklaracji VAT?

  • Księgowy

    Dodano 2017-05-10 11:08 przez Księgowy

    Faktura z Wielkiej Brytanii z nr UTR

    Witam,otrzymaliśmy fakture za usługę tłumaczenia od kontrahenta z UK z nr UTR, bardzo prosze o pomoc.Czy od takiej faktury trzeba naliczyć VAT u nas w Polsce, czy wykazać jako import usług?

  • konto usunięte

    Dodano 2013-07-11 08:33 przez konto usunięte

    Jak rozliczyć fakturę z Facebook'a

    Prowadzę działalność na KPIR i jestem VAT-owcem. Wcześniej otrzymywałam fakturę VAT z Facebook Ireland i rozliczałam jako import usług, faktura wewnętrzna itd. Ale teraz, nie wiedzieć czemu, otrzymałam fakturę z Facebook - ale USA. Czy jest jakaś różnica w rozliczeniu?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

W przypadku stwierdzenia dopuszczenia się oszustwa podatkowego chociażby przez jedną z firm, organy skarbowe biorą pod lupę wszystkich jej kontrahentów uczestniczących w łańcuchu dostaw. W przypadku braku oczywistych dowodów na ich ...

Zgodnie z art. 33a ustawy o podatku od towarów i usług czynni podatnicy VAT mogą rozliczyć kwotę podatku należnego z tytułu importu towarów w deklaracji podatkowej składanej za okres, w którym powstał z tego tytułu obowiązek podatkowy ...

Jeśli podatnikowi przysługuje wybór pomiędzy dwiema czynnościami, to nie ma on obowiązku wyboru tej, z którą wiąże się obowiązek zapłaty najwyższej kwoty VAT. Przeciwnie, ma prawo wybrać taką strukturę swojej działalności, dzięki ...

Teoretycznie rzecz biorąc, postanowienia Unijnego Kodeksu Celnego oraz towarzyszących mu rozporządzeń wykonawczych i delegowanych obowiązują na całym terytorium Unii Europejskiej. W praktyce, każdy kraj członkowski potrafi poszczególne ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii VAT

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania