eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUrlopy pracowniczeUrlop wychowawczy, a skrócenie wypoczynkowego


2018-08-04 08:20 autor: 1megi1

1 736 odsłon

Urlop wychowawczy, a skrócenie wypoczynkowego

Witam,

jestem zatrudniona na czas nieokreślony, obecnie kończy mi się macierzyński. W sierpniu chcę najpierw wypisać wniosek o zaległy urlop wypoczynkowy. Ile mi się go należy za obecny rok? Normalnie mam go 26 dni. Czy jeśli wypiszę zaległy urlop za ubiegły rok 15 dni i z tego roku np. 25 dni, to daje to 40? Wyślę wniosek i jestem chroniona?

Czy jeśli razem z wypoczynkowym wyślę wniosek o wychowawczy, czyli 40 dni przed, a nie 21, to gdzie jestem chroniona? Czy nadal nie może mnie zwolnić, bo jestem na wypoczynkowym? Czy pracodawca może mi złośliwie skrócić urlop wypoczynkowy?

Najbardziej mi zależy na pewnej informacji, czy jak złożę dużo wcześniej wniosek o wychowawczy, będąc na urlopie wypoczynkowym, to czy pracodawca może mi go skrócić? Chyba, że lepiej złożyć najpierw wniosek o wypoczynkowy, poczekać aż podpiszę i dopiero o wychowawczy, który będzie złożony wcześniej niż 21 dni?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Tegoroczny sezon urlopowy można uznać za otwarty. To zatem dobra okazja, aby przypomnieć, jakie są podstawowe zasady wymiaru i udzielania urlopu wypoczynkowego.

Lipiec i sierpień to gorące miesiące w wielu firmach i to nie tylko ze względu na temperaturę. W tym okresie pracownicy najczęściej korzystają z dłuższego urlopu, który zaplanowali już w styczniu. Ale czy pracodawca musi go udzielić ...

Pracownicy, którzy nie wykorzystali urlopu z poprzedniego roku, mają czas na jego odbiór tylko do 30 września. Przepisy prawa pracy są w tej kwestii jednoznaczne, a pracodawca, który nie zapewni pracownikowi możliwości skorzystania z ...

Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Urlopy pracownicze

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania