Więc ja tak może bardziej edukacyjnie napiszę :)
W Kodeksie pracy w § 1 art. 155 wskazano maksymalne okresy, które można uwzględnić przy ustalaniu wymiaru urlopu.
Okresy te wynoszą odpowiednio:
1. z tytułu ukończenia zasadniczej lub innej równorzędnej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż 3 lata,
2. z tytułu ukończenia średniej szkoły zawodowej – przewidziany programem nauczania czas trwania nauki, nie więcej jednak niż – 5 lat,
3. z tytułu ukończenia średniej szkoły zawodowej dla absolwentów zasadniczych (równorzędnych) szkół zawodowych – 5 lat,
4. z tytułu ukończenia średniej szkoły ogólnokształcącej – 4 lata,
5. z tytułu ukończenia szkoły policealnej – 6 lat,
6. z tytułu ukończenia szkoły wyższej – 8 lat.
Zgodnie z dalszą treścią art. 155 § 1 Kodeksu pracy okresy nauki, o których mowa w pkt 1–6, nie podlegają sumowaniu.
W związku z powyższym nie należy liczyć osobno wyżej wymienionych okresów ukończonych szkół, np. osobno liceum jako 4 lata i osobno szkoły policealnej jako 6 lat, tylko powinno się uwzględnić najkorzystniejszy wariant z wyżej wskazanych, np. ostatnią ukończoną szkołę, której dotyczy najdłuższy okres.
Nie należy także sumować lat, które wykraczają poza przewidziany programem nauczania czas trwania nauki.
Ustalając Twój wymiar urlopu wypoczynkowego, bierzemy pod uwagę ostatnią ukończoną przez Ciebie szkołę, czyli studium policealne. Z tytułu ukończenia tej szkoły do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, można zaliczyć maksymalnie 6 lat.
Pamiętać także trzeba o tym, że w razie jednoczesnego pobierania nauki przez pracownika i świadczenia pracy do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym pobierano naukę, bądź okres nauki – zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika (art. 155 § 2 Kodeksu pracy).
I chyba wszystko w tym temacie...
Jeśli rozpoczęła Pani pracę bezpośrednio po zakończeniu nauki, to podejmując zatrudnienie, miała Pani 6-letni staż, a żeby uzyskać prawo do wymiaru urlopu w ilości 26 dni, należy mieć staż pracy co najmniej 10-letni (art. 154 § 1 pkt 2 Kodeksu pracy). W tym celu należy przepracować pełne 4 lata – od dnia podjęcia zatrudnienia.
Jeśli zgodnie z podaną przez Panią informacją w marcu tego roku miną 3 lata stażu pracy, to do nabycia prawa do 26 dni urlopu brakuje Pani jeszcze jednego pełnego roku pracy.