eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowyDyscyplinarka w okresie wypowiedzenia


2012-10-19 16:38 autor: konto usunięte

14 745 odsłon

Dyscyplinarka w okresie wypowiedzenia

Czy pracodawca w okresie wypowiedzenia umowy o pracę ma prawo dyscyplinarnie zwolnić pracownika, który dostarczył zwolnienie lekarskie od np. psychiatry na okres trwania wypowiedzenia?

Dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem okresu wypowiedzenia. Z racji sytuacji osobistej w jakiej się znalazłem nie wyobrażam sobie dalszej współpracy z pracodawcą. Jeśli w opinii psychiatry byłoby uzasadnione przejście na urlop na czas trwania wypowiedzenia, to czy pracodawca ma prawo zmienić warunki wypowiedzenia?

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2012-10-19 17:14 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Witam, pracodawca ma prawo rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym, jeżeli zajdą odpowiednie przesłanki. W sytuacji, jeżeli w okresie wypowiedzenia będzie pan nieobecny, gdyż będzie pan przebywał na zwolnieniu lekarskim to pracodawca nie powinien tego podważyć

    Oceń odpowiedź 0 2

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-10-19 19:12 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Dziekuje bardzo za szybka odpowiedz.

    Rozumiem, ze nie powinien nie jest rownoznaczne z "nie moze" .Chcialem tez dodac, ze rozwiazanie umowy nastapilo po podaniu konkretnych powodow . Pomimo tego nie byly one najwidoczniej wystarczajace do podjecia krokow dyscyplinujacych i jeszcze co najdziwniejsze wypowiedzenie mialo miejsce na poczatku miesiaca,co jednoczesnie wydluzylo okres mojego wypowiedzenia z 3 do prawie 4 miesiecy. Pomimo charakteru pracy jaka wykonuje i zwiazanym z tym praktycznie nieograniczonym dostepem do danych pracodawca chce abym do konca trwania umowy wykonywal swoja prace ,jednoczesnie podwazajac moje kompetencje .

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2012-11-01 17:38 autor odpowiedzi: Krystian008

    Witam

    A jeśli pracownik od pewnego czasu ma problemy z nerwami związane z pracą (wymioty, nerwica, biegunka, mobbing w pracy), lekarza rodzinnego od początku tego roku odwiedził kilkukrotnie będąc na od 1 do 3 tyg wolnego jednak to skutku nie przynosi (nigdy ponad miesiąc), teraz udaje się do psychiatry. Co jeśli psychiatra da mu dłuższe zwolnienie niż trwa umowa?

    Gdzieś słyszałem iż w tym wypadku pracodawca winien jest ją przedłużyć do momentu powrotu pracownika ale czy to prawda? Jeśli nie to co w momencie wygaśnięcia umowy? Zus przejmuje warunek wypłaty wynagrodzenia?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Przebywając na zwolnieniu lekarskim powinniśmy odpoczywać i dochodzić do zdrowia. Niektórzy mają jednak pokusę, aby w tym czasie wyjechać na wakacje albo zrobić remont. Czy to dobry pomysł? Zdaniem ekspertów z Grupy Progres to spore ...

Zmieniasz pracę, jesteś w okresie wypowiedzenia i dopadła cię grypa? A może właśnie straciłeś pracę i zachorowałeś zanim znalazłeś nowe miejsce zatrudnienia? Zakład Ubezpieczeń Społecznych uspokaja - także w tym okresie ...

Wokół zwolnień lekarskich narosło wiele mitów. Czy możemy przemieszczać się, kiedy na L4 mamy wskazanie "chory musi leżeć"? Czy ZUS skontroluje nas przez pierwsze 33 dni zwolnienia? Czy wolno kontrolować zwolnienia wystawione przez ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania