eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowyCiąża a koniec umowy na czas określony


2017-02-04 08:24 autor: comcia

2 469 odsłon

Ciąża a koniec umowy na czas określony

Dzień dobry,

z dniem 19.12.2016 podpisałam umowę z pracodawcą na czas określony 3 miesięcy. Okazało się, że w dniu dzisiejszym jestem w ciąży ok. 4-5 tydzień. Umowa wygasa 20.03.2017. Co powinnam w takij sytuacji zrobić?

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-02-04 08:57 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Powinna Pani poinformować szefa o ciązy. Jeżeli w dniu zakonczenia umowy bedzie Pani w 12 tygodniu ciązy ( ważne zaświadczenie od lekarza) to umowa powinna być przedłuzona do porodu.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-02-04 09:04 autor odpowiedzi: comcia

    Dziękuję za odpowiedź, jednak z moich obliczeń (nie potwierdzonych jeszcze badaniem usg, jest na to za wcześnie i jeszcze nie można bylo tego stwierdzić) będę wtedy w ok. 10 tyg ciąży. Jak najlepiej potąpić w takiej sytuacji? Przedłużając umowę, jeśli w ogóle szef by się zgodził nie wiem ile czsu będę w stanie jeszcze tam pracować, a idąc na L4 rozumiem, że nie przysługuje mi zasiłek macierzyński. Czy w ogóle będąc (zakładając, że taka sytuacja wystąpi) na L4 ciążowym przysługuje mi 100% wynagrodzenia?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-02-04 09:24 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Jeżeli szef nie przedłyży umowę to na zawolnieniu może PAni być do porodu.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-02-04 09:30 autor odpowiedzi: comcia

    Dziękuję za odpowiedź. Jak wygląda wtedy sytuacja z zasiłkiem macierzyńskim? Czy w ogóle go otrzymuję? Jeśli tak, to w jakiej wysokości i przez jaki czas?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-02-04 09:34 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Wtedy zasiłku macierzyńskiego nie będzie. Warunkiem uzyskania zasiłku jest urodzenie dziecka w czasie trwania okresu ubezpieczenia ( zatrudnienia).

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-02-04 09:39 autor odpowiedzi: comcia

    Bardzo Panu dziękuję!

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Kobiety w ciąży oraz pracujące mamy należą do szczególnej grupy pracowników. Podlegają ochronie w pracy zawodowej, mają także dodatkowe prawa i przywileje wynikające z Kodeksu pracy. Regulacje te ułatwiają łączenie aktywności na polu ...

Rozwiązanie umowy o pracę to dla pracodawcy każdorazowo spore wyzwanie. Trudno bowiem przewidzieć, jak zareaguje zaskoczony pracownik, czy uda się dojść do porozumienia i czy wskutek rozwiązania umowy nie będziemy musieli spotykać się z ...

Rozważmy następujący przypadek: na okres nieobecności pracownika X, będącego na urlopie wychowawczym (od 1 maja 2007 r. do 31 maja 2008 r.) zatrudniliśmy pracownicę Y. Dnia 10 lutego 2008 r. okazało się, że pracownica Y jest w drugim ...

Jakie prawa ma w pracy ciężarna kobieta? Czy szef może od niej wymagać pozostawania w pracy po godzinach lub wyjazdu w podróż służbową? Czy takie działanie pracodawcy jest dopuszczalne w świetle przepisów prawa pracy, oraz czy zgoda ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania