eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowyMoment zmiany okresu wypowiedzenia z 1-miesięcznego na 3-miesięczny


2016-05-25 08:43 autor: Magd

5 017 odsłon

Moment zmiany okresu wypowiedzenia z 1-miesięcznego na 3-miesięczny

W czerwcu 2013 podpisałam umowę na czas nieokreślony (treść umowy: Umowa zawarta jest na czas nieokreślony. Dniem rozpoczęcia pracy jest 15 Czerwca 2013) a zapisowi odnośnie okresu wypowiedzenia została nadana treść "umowa może zostać rozwiązana przez każdą ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia wynikającego z kodeksu pracy".

Prosiłabym o potwierdzenie, że moje poniższe rozumowanie jest poprawne:

- Jeżeli złożę wypowiedzenie do końca maja, to czerwiec będzie ostatnim miesiącem, a z dniem 1 lipca będę mogła rozpocząć pracę w innej firmie?

- Jeżeli złożę wypowiedzenie między 1. a 14. czerwca, to lipiec będzie ostatnim miesiącem, a z dniem 1 sierpnia będę mogła rozpocząć pracę w innej firmie?

- Jeżeli zaś złożę wypowiedzenie po 15 czerwca to obowiązywać mnie już będzie 3-miesięczny okres wypowiedzenia? Czyli przepracować bym musiała cały lipiec, sierpień, wrzesień i dopiero w październiku mogłabym rozpocząć pracę w nowej firmie? 

Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam,
Magdalena

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-05-25 08:54 autor odpowiedzi: konto usunięte

    miesięczne okresy wypowiedzenia oraz ich wielokrotność, niezależnie od dnia złożenia wypowiedzenia w danym miesiącu swój bieg rozpoczynają 1 dnia następnego miesiąca i kończą się w ostatnim dniu tego miesiąca.
    Ponieważ dniem rozpoczęcia pracy był 15-06-2013 r. to 14-06-2016 r. staż wyniesie trzy lata a więc okres wypowiedzenia 3 miesiące.
    Jeżeli złoży Pani wypowiedzenie w maju umowa rozwiąże się: 31-08-2016 r.
    Jeżeli złoży Pani wypowiedzenie w czerwcu umowa rozwiąże się: 30-09-2016 r.

    Magd skomentował/a odpowiedź 2016-05-25 09:32

    Rozumiem, czyli de facto już mnie obowiązuje 3 miesięczny okres wypowiedzenia. Dziękuję za odpowiedź!

    konto usunięte zaktualizował/a odpowiedź 2016-05-25 10:33
    Zgadza się

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

O długości okresu wypowiedzenia decyduje cały okres zatrudnienia u danego pracodawcy, czyli okres trwający od chwili nawiązania stosunku pracy do jego ustania (rozwiązania), które w przypadku wypowiedzenia umowy o pracę następuje z upływem ...

Ustawodawca dopuszcza, aby w wyjątkowych okolicznościach trzymiesięczne wypowiedzenie bezterminowej umowy o pracę zostało na mocy jednostronnej decyzji pracodawcy skrócone do jednego bądź dwóch miesięcy. Co jednak w sytuacji, gdy z umowy o ...

Długość zakładowego stażu pracy odgrywa kluczową rolę dla ustalenia, jaki okres wypowiedzenia przysługuje pracownikowi. Ma ona również wpływa na niektóre świadczenia pracownicze, np. na wysokość odprawy z tytułu rozwiązania umowy o ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania