eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowyZwolniłem się z pracy w firmie Solid Security. Jakie są konsekwencje zwolnienia?


2015-05-30 21:00 autor: JanPo.

8 896 odsłon

Zwolniłem się z pracy w firmie Solid Security. Jakie są konsekwencje zwolnienia?

Pracowałem w firmie Solid Security. Niestety nie upomniałem się o kopie umowy. Ciężki okres. Mówiłem kierownikowi już miesiąc temu, że chcę się zwolnić i by szukał kogoś innego na moje miejsce. W czwartek usłyszałem, że ma osobę na moje stanowisko więc, powiedziałem mu, że w takim razie ta osoba może pracować od następnego miesiąca.

Dwa dni minęły i powiedział mi, że niestety ale przyszły pracownik ma za daleki dojazd, więc będę musiał jeszcze 2 tygodnie pracować (firma Solid na Biedronce, więc na 100% umowa zlecenie).

Zadzwoniłem do kierownika, ponieważ chciałem dać mu wypowiedzenie 3-dniowe i usłyszałem, bym go nie uczył o podpisywaniu wypowiedzenia (czy jakoś tak).  

1. Pytanie, czy po  przepracowaniu całego miesiąca mogę nie otrzymać wypłaty?

2. Jakie są/czy w ogóle są konsekwencje po zwolnieniu - typu kara pieniężna itp.?

Pytanie zaktualizowano 2015-05-30 21:02

"będziesz musial jeszcze 2 tygodnie pracowac puki nie znajde nikogo na twoje miejsce"-słowa kierownika .
czy moge po prostu nie przyjsc do pracy nastepnego dnia? 

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-05-30 21:05 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Każdego- pracownika oraz pracodawcę- obowiązują okresy wypowiedzenia uzaleznione od rodzaju umowy oraz okresu na jaki umowa jest zawarta. Nie przestrzeganie tych zapisów przez jedną ze stron uprawnia druga stronę do dochodzenia swoich praw na drodze sądowej. Wypowiedzenia nalezy składać w formie pisemnej.
    Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting zaktualizował/a odpowiedź 2015-05-30 21:06
    W przypadku umowy-zlecenia zastosowanie maja przepisy Kodeksu Cywilnego

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-05-30 21:51 autor odpowiedzi: JanPo.

    tylko jezeli na poczatku maja mowilem mu ze odchodze i by szukal kogos innego a gdy uslyszalem  okolo 15 maja ze ma kogos na moje miejsce ,spytalem sie 26 maja czy ta osoba chce pracowac , uslyszalem ze tak . wiec powiedzialem ze w taki razie moze pracowac od nastepnego miesiaca, a dzien póżniej kierownik przychodzi do mnie do pracy i mowi ze ta soba ma za daleko wiec nie ma nikogo na moje zastepstwo..i powiedzial ze w takim razie od dnia 27 bedzie liczyl te 2 tygodnie do zwolnienia..(mimo ze najpierw mowil ze ta osoba jest z miejscowosc X a 2 dni pozniej ze z miejscowosci Y)ewidentnie chce mie zatrzymac..i niewiem wtakim razie od ktorego nia liczyc te 2 tygodnie zwolnienia czy od poczatku miesiaca co mu oznajmilem czy od momentu gdy nagle pod koniec miesiaca przyszy pracownik "sie rozmyslil)

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-05-30 22:09 autor odpowiedzi: JanPo.

    czy to sformułowanie będzie najbardziej trafne ..Kodeks cywilny nie przewiduje żadnego okresu wypowiedzenia. Można zatem rozwiązać umowę z dnia na dzień i będzie to zgodne z prawem.''  ?

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2015-05-31 07:58 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Ważne są zapisy w umowie jaką Pan podpisał dotyczące sposobu rozwiązania umowy wczesniej.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • hawier

    Dodano 2016-08-31 15:53 przez hawier

    Mam umowę o pracę na czas określony do 2020 roku

    Chcę się zwolnić z pracy, mam umowę na czas określony, do 2020 roku.Czy mogę skorzystać z 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia? Umowę podpisałem w 2015 roku?

  • martyna1970

    Dodano 2015-01-15 20:56 przez martyna1970

    Jaki mam okres wypowiedzenia umowy na czas nieokreślony?

    Pracuje w firmie łącznie 5 lat - 2 umowy na czas określony po 2 lata każda. Umowa na czas nieokreślony podpisana rok temu. Zależy mi na szybkim okresie wypowiedzenia -jednego miesiąca. Liczę tylko czasu pracy od momentu podpisania umowy na czas nieokreślony, czyli 1 rok.Pracodawca twierdzi, że do ok...

  • konto usunięte

    Dodano 2015-01-14 19:54 przez konto usunięte

    Od kiedy liczy się wypowiedzenie umowy o pracę?

    Chciałam się dowiedzieć, jeżeli wczoraj (13.01.2015) złożyłam wypowiedzenie umowy o pracę na czas nieokreślony, to d kiedy liczy mi się wypowiedzenie?Czy od dnia, w którym je złożylam, czy od 31.01 tak jak poinformował mnie szef?

  • supayyy

    Dodano 2014-12-05 14:30 przez supayyy

    Zwolnienie L4 po wręczeniu wypowiedzenia przez pracownika

    Witam, od tygodnia jestem na zwolnieniu lekarskim trwającym do dziś, tj. 5.12.2014 r. Podczas choroby podjęłam decyzję o zwolnieniu się z pracy, w której mam umowę o pracę z 2-tygodniowym okresem wypowiedzenia. Moje pytanie brzmi: czy skoro zwolnienie jest tylko do dzisiaj, a jutro praktycznie i teo...

  • k_ryznar

    Dodano 2015-07-31 07:35 przez k_ryznar

    Wypowiedzenie wysłane pocztą

    Witam serdecznie,mając na uwadze okres wypowiedzenia 2-tygodniowy i fakt wysłania wypowiedzenia w dniu 24.07.2015 (piątek), pracodawca dostał wypowiedzenie w poniedziałek a telefonicznie został powiadomiony w dniu 24.07.2015 r. Do kiedy trwa mój okres wypowiedzenia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

Z reguły pracownik odchodzi z pracy z upływem okresu wypowiedzenia, który często jest dość długi. Trudno wówczas oczekiwać od pracownika większego zaangażowania w pracę, a od pracodawcy powierzania mu bardziej złożonych, ciekawych ...

Czasy, w których pracownik wiązał się z pracodawcą na czas całej swojej kariery zawodowej, odeszły do lamusa. Dziś zmiana pracy jest zjawiskiem nie tylko częstym, ale wręcz pewnego rodzaju normą. Przyjęcie nowej oferty nie powinno jednak ...

„Utrata pracy wiąże się z wejściem naszej psychiki w kilka faz. Najwięcej siły i optymizmu mamy do trzech miesięcy po zwolnieniu. To czas, w którym trzeba szukać bardzo intensywnie nowego pracodawcy” – zaleca Aleksandra Pocheć ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania