eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPracaUmowy3-miesięczny okres wypowiedzenia bez świadczenia pracy


2014-10-25 18:20 autor: Nephren

3 648 odsłon

3-miesięczny okres wypowiedzenia bez świadczenia pracy

Witam,

chcę złożyć wypowiedzenie w mojej obecnej pracy, gdzie pracuję 3 lata na stanowisku specjalisty. Przysługuje mi 3-miesięczny okres wypowiedzenia. Proszę o wskazówkę jak dogadać się z pracodawcą, abym otrzymała je na zasadach bez świadczenia pracy.

Firma nie zapewnia mi możliwości szkolenia, delegacji, benefitów pracowniczych np. bezpłatnej prywatnej opieki zdrowotnej i inne. Nie mam też szans na podwyżkę, ani awans (nie otrzymałam takowej od roku mimo, iż mój przełożony jest bardzo zadowolony z mojej pracy).

To dość mocno wpływa na moją motywację do pracy, a w praktyce przynosi odwrotny skutek, czy mogę użyć tego jako argumentu, aby uzyskać wypowiedzenie na moich zasadach?

Proszę o radę i podpowiedź,

Dziękuję.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-10-25 19:28 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Ta decyzja należy do pracodawcy i tak na prawdę zalezy to tylko od jego dobrej woli. Patrząc na to ze strony pracodawcy, są to jego pieniądze. Jeżeli zalezy Panu/i na szybkim rozwiązaniu stosunku pracu to może Pan/i zaproponować rozwiązanie umowy za porozumieniem z data dla Pani/a korzystna.

    Nephren skomentował/a odpowiedź 2014-10-26 10:33

    Dzień dobry Panie Grzegorzu, dziękuję za szybką odpowiedź, jestem tego świadoma, że zależy to od dobrej woli pracodawcy. Jednak bardzo zależy mi na możliwie długim okresie wypowiedzenia, bez świadczenia, ponieważ mam zamiar wyprowadzić się i znaleźć nową pracę w nowym mieście, a to wymaga zaangażowania, które praca może utrudnić. Moje pytanie brzmi, jak przekonać pracodawcę. Nigdy nie miał zastrzeżeń do mojej pracy, a wręcz przeciwnie, był bardzo zadowolony z jakości moich "usług", jest gotowa pomóc znaleźć i przeszkolić następcę. Jakich więc argumentów użyć? pozdrawiam Anna

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 3

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-10-26 17:54 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Szczerze mówiąc nie wiem, bo nie znam Pani pracodawcy ani relacji panująych w firmie. Może wystarczy uzyć uroku osobistego:) oraz użyć argumentacji przeszkolenia następcy oraz pomocy na telefon (internet).

    Nephren skomentował/a odpowiedź 2014-10-28 19:04

    Na pewno Pańskie rady będą pomocne, bardzo dziękuję za pomoc. pozdrawiam! Anna

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

Do rozwiązania umowy o pracę dochodzi z różnych przyczyn. Umowa może ulec rozwiązaniu wraz z upływem czasu, na który była zawarta, z dniem ukończenia pracy, dla której wykonania była zawarta, na mocy porozumienia stron, czyli za ...

Każda osoba po ustaniu tytułu do ubezpieczenia podlega wyrejestrowaniu z tego ubezpieczenia na druku ZUS ZWUA.

Pracownik może wypowiedzieć pracodawcy umowę o pracę bez wypowiedzenia, ale za 7-dniowym uprzedzeniem. Oznacza to, że w okresie 7 dni po złożeniu pracodawcy stosownego oświadczenia pracownik jest nadal zobowiązany do świadczenia w tym ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Umowy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania