Dzień dobry,
w pracy sukcesywnie pracownicy otrzymują do podpisania w/w porozumienie. W pkt 1. zmienia ono rodzaj umówionej pracy (wiadomo rozszerzenie jej zakresu). W pkt 2. data rozpoczęcia pracy (tu wpisany jest dzień owego porozumienia). Adnotacja, że pozostałe warunki umowy o pracę pozostają bez zmian.
Czy pkt 2 tego porozumienia, nie przekreśla mojego 15 letniego stażu pracy w firmie, tj: 3 miesięcznego okresu wypowiedzenia, odprawy itp.
Czy zanim podpisze w/w porozumienie mogę otrzymać czysty druk celem przeanalizowania przez prawnika, czy pracodawca to potraktuje jako nieprzyjęcie porozumienia i wówczas może złożyć mi wypowiedzenie dotychczasowej umowy o pracę?
W pracy powszechna panika, że chcą nas w ten sposób pozbawić odpraw zanim zmieni nam się pracodawca (istnieje takie ryzyko).
2014-05-16 11:25 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
2014-05-18 20:04 autor odpowiedzi: konto usunięte
Witam ponownie,
moze jeszcze doprecyzuję:
Pkt 2 owego porozumienia brzmi dokładnie tak:
Data rozpoczęcia pracy; dd-mm-rrrr
No i cjakie to moze mieć konsekwencje, bo przecież w firmie pracuję kilkanascie lat?
Nie powinno czasem brzmieć mniej więcej tak: data obowiązywania nowych warunkow umowy czy jakoś podobnie?
Dodano 2018-01-27 18:11 przez _Krzysiek_
Witam,pracuję w firmie od lipca 2013 do końca kwietnia 2014 na umowę na czas nieokreślony jako pracownik fizyczny. Od czerwca tego samego roku do września 2017 wykonywałem pracę fizyczną na stanowisku monter, po czym wobec wprowadzenia zmian w zaszeregowaniach przydzielono mi stanowisko starszy mont...
Dodano 2014-02-12 11:43 przez konto usunięte
Witam,
moje pytanie dotyczy złożonego mi "porozumienia zmieniającego warunki wynagrodzenia". W związku z przekształceniem zakładu publicznego w spółkę prawa handlowego (?) zostały wprowadzone zmiany w wynagradzaniu pracowników.
Wprowadzono nowy regulamin wynagradzania - m.in. określono, iż nagroda j...
Dodano 2014-05-19 11:49 przez Guest84
Czy pracownikowi, który jako jedyny otrzymał wypowiedzenie (3-miesięczne) z powodu likwidacji stanowiska pracy należy się odprawa? Firma zatrudnia ponad 20 osób. Jeśli tak, to jaka jest to wielokrotność wynagrodzenia przy 3,5 roku stażu?
Dodano 2014-04-07 11:55 przez konto usunięte
Witam,
otrzymałem wypowiedzenie w ramach zwolnień grupowych z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia. Na wypowiedzeniu muszę wybrać zaległy urlop. Otrzymałem propozycję zachowania tej pracy, jednak pod warunkiem złożenia wniosku o rozwiązanie umowy za porozumieniem stron w dotychczasowej firmie i zatru...
Dodano 2014-01-22 14:26 przez mama2013
W czasie urlopu wychowawczego umowa zostaje wypowiedziana (zwolnienia grupowe), pracownica otrzymuje ekwiwalent z tytułu przepracowanego w firmie czasu. A co z wynagrodzeniem podstawowym - okres wypowiedzenia to 3 miesiące. Czy za ten czas wynagrodzenie się należy?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
W obliczu walki z negatywnymi skutkami pandemii niemała wcale rzesza firm zmuszona była zdecydować się na tak trudny krok, jak redukcja etatów. Zwolnienia grupowe lub indywidualne dotknęły i ciebie? Szef wręczył ci wypowiedzenie umowy o ...
Wydarzenia ostatniego czasu prowadzą do licznych trudności w sferze pracowniczej oraz biznesowo–gospodarczej. To czas poszukiwania rozwiązań pozwalających przetrwać problemy gospodarcze wywołane pandemią. Jednym ze sposobów zmniejszenia ...
Czy po powrocie z zagranicy polski pracodawca zaliczy zatrudnienie za granicą do stażu pracy, od którego zależy wymiar urlopu wypoczynkowego? Jakie dokumenty przedłożyć, by udowodnić pracę w innym kraju i czy konieczne jest ich urzędowe ...
2024-10-24 13:38
2024-01-03 15:59