eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyBranżeTurystyka i wypoczynekCzy dzierżawca terenu nad jeziorem za parkowanie może wymuszać przyjmowanie opłat w innym miejscu?


2013-05-02 18:19 autor: kd0364

8 811 odsłon

Czy dzierżawca terenu nad jeziorem za parkowanie może wymuszać przyjmowanie opłat w innym miejscu?

Witam,

Jeżdżę nad jezioro, na które mam wykupione pozwolenie na amatorski połów ryb. Część terenu, na którym łowię ryby jest dzierżawiona. Za to dzierżawiący pobiera opłaty.

Problem w tym, że owy pan wymusza na nas, by jeździć do wsi, w której ma sklep i tam robić opłaty za parkowanie samochodu i korzystanie z miejsca.

Nadmienię, że jeździmy tam w weekendy i to bardzo wcześnie rano i nie przejeżdżamy przez wieś w której ten Pan ma sklep. Jedziemy inną drogą.

Moje pytanie jest takie: czy Pan ma prawo żądać od nas byśmy jeździli do wsi i tam wnosili opłaty? Tak sobie ustalił i wywiesił kartkę z informacją na drzewie. Czy on w ogóle ma takie prawo żeby wieszać kartkę przyczepioną pinezką z informacją przy wjeździe nad jezioro?

Dziś poinformował nas, że możemy wysyłać do niego sms-a z informacją jaki samochód parkuje...

Nie rozumiem takiego postępowania i traktowania ludzi. Tym bardziej iż ten Pan nie daje nam żadnego dowodu zapłaty za to tylko bierze do kieszeni pieniążki i odjeżdża.

Będę wdzięczna za odpowiedź,

Pozdrawiam.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2013-05-02 21:16 autor odpowiedzi: Krystyna Dąbrowska doradca podatkowy

    Jest to raczej wygodnictwo Pana. Ten Pan powinien rejestrować przychód na kasie fiskalnej - mając dwa miejsca wykonywania działalności powinien mieć dwie kasy  jedą  w sklepie a drugą na miejcu parkingowym . Za parkowanie powinien wydawać paragony  na miejscu .

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • anetka1806

    Dodano 2013-02-19 18:56 przez anetka1806

    Kasa fiskalna a przekazanie prowadzenia działalności

    Witam,
    Proszę o informację dotyczącą obowiązku posiadania kasy fiskalnej od 1 marca 2013 r. Otóż prowadzę sprzedaż detaliczną (tylko osobom fizycznym) od października 2011 r. W 2012 r. osiągnęłam obroty na poziomie 35 000 zł.
    Czy w związku z tym, mam obowiązek zakupu kasy od 1 marca 2013 r.? Dodam i...

  • asts1

    Dodano 2013-07-31 13:06 przez asts1

    Kasa fiskalna a stawka podatku

    Witam,
    Wprowadzam kasę fiskalną ze względu na przekroczenie obrotu, ale nie jestem płatnikiem VAT i mam pytanie: czy na paragonie ma być określona stawka podatku VAT czy tylko kwota brutto i oznaczenie zwolnienia? Jak ma to wygladać formalnie?

  • 1983kamila

    Dodano 2015-01-13 19:47 przez 1983kamila

    Sprzedaż perfum a kasa fiskalna

    Prowadzę sklep z bardzo zróżnicowanym towarem: torebki, pamiątki, różne gadżety. Mam również gablotkę z perfumami. Jeszcze nie jestem na kasie.Od tego roku wszedł obowiązek sprzedaży perfum z rejestrem na kasie fiskalnej. Jak to jest, jak perfumy są tylko niewielkim dodatkiem? Mogę je sprzedawać w s...

  • elektryk

    Dodano 2014-07-16 20:18 przez elektryk

    Firma a faktury, paragony i kasa fiskalna

    Mam firmę, jestem VAT-owcem - wystawiam faktury.
    Czy mogę wystawić faktury imienne czy paragony? Zakładam sklep pod szyldem firmy. Czy mogę wystawiać paragony bez kasy fiskalnej i czy muszę posiadać kasę fiskalną czy drukarkę fiskalną?
    Proszę o pomoc.

  • 1983kamila

    Dodano 2013-11-19 16:10 przez 1983kamila

    Kolejna kasa fiskalna. Ile mam czasu na jej wprowadzenie?

    Prowadzę sklep, ryczałt 3% i posiadam kasę fiskalną. Wiem, że otwierając kolejny punkt mam obowiązek zakupu kasy. Czy jest na to jakiś termin np. 7 dni od otwarcia?

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Polski Ład wprowadził zmiany także w zakresie podatku VAT. Ich znaczna część zaczęła obowiązywać z początkiem stycznia 2022 r. Inne (dotyczące np. kas fiskalnych online) wejdą w życie w połowie roku. Zmiany te spowodowały, że firmy ...

Podatnik, który podczas nauki obsługi kasy fiskalnej on-line, omyłkowo zaewidencjonował na niej transakcję, ma prawo skorygować podstawę opodatkowania i podatek należny. Korektę trzeba wykazać w ewidencji zawierającej co najmniej ...

Brak numeru NIP nabywcy na paragonie fiskalnym nie stanowi oczywistej omyłki. Nie można w związku z tym ująć tego faktu w odrębnej ewidencji korekt, ponownie zaewidencjonowanie transakcji w kasie i wystawić faktury z NIP nabywcy - uznał ...

Korekta sprzedaży zaewidencjonowanej na kasie fiskalnej z błędną (zawyżoną) stawką VAT nie jest możliwa, jeżeli za nią nie pójdzie zwrot części ceny klientowi - uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Turystyka i wypoczynek

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania