eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUSPodstawa wymiaru zasiłku chorobowego


2013-08-27 18:04 autor: zabaP

1 887 odsłon

Podstawa wymiaru zasiłku chorobowego

Witam,

Od końca listopada 2010 r. prowadzę działalność gospodarczą. Za listopad 2012 r. opłaciłam ostatnią (dwudziestą czwartą) składkę preferencyjną ZUS od podstawy 450 zł. Następnie od 1 grudnia 2012 r. dodatkowo podjęłam pracę i z działalności podlegam jedynie składką zdrowotną.

Umowa o pracę kończy się 30 września 2013 i od 1 października 2013 znów będę podlegać wszystkim składkom z działalności gospodarczej. Zamierzam opłacać również chorobową od 1 października.

Czy jeśli stałabym się niezdolna do pracy od 1 listopada 2013 to do wyliczenia podstawy do wypłaty zasiłku chorobowego z działalności gospodarczej zostanie wzięta do średniej oprócz podstawy za październik 2013 także podstawa składek za listopad 2012 r. czyli te 450 zł?

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu zapowiedziano wprowadzenie regulacji mających na celu przejęcie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obowiązku zapłaty świadczenia chorobowego od pierwszego dnia niezdolności pracownika do pracy. Zmiana ...

Przedsiębiorcy, którzy chcą w tym roku korzystać z małego ZUS plus, mogą już składać odpowiednie dokumenty. Należy to zrobić do 1 lutego 2021 roku.

Liczysz na mały ZUS, ale nie jesteś pewien, czy możesz z niego skorzystać? Z pomocą przyjdzie ci kalkulator udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych na stronie internetowej eSkladka.pl.

W przyszłym roku zasady prawa do tzw. małego ZUS mają wyglądać inaczej, aniżeli ma to miejsce obecnie. Uprawnionych do preferencji ma być więcej małych firm niż obecnie. Niemniej uchwalone przez Sejm zmiany nadal pozostawiają wiele do ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania