eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyFirmaRozliczenia z ZUSChorobowe a odwieszenie firmy


2014-10-11 12:48 autor: Isemena

2 406 odsłon

Chorobowe a odwieszenie firmy

Witam,

jestem na chorobowym w firmie męża, moja firma jest zawieszona, lecz kończą się dwa lata, więc aby jej nie wykreślili muszę ją odwiesić.

Czy w ogóle będąc na chorobowym mogę odwiesić firmę? Jak tak, czy powinnam się udać do lekarza po nowe L4 na moją firmę?

Pytanie zaktualizowano 2014-10-12 13:02

uzupełniając wypowiedź chciałam tylko dodać, że na chorobowym będę jeszcze kilka miesięcy gdyż jestem po operacji kręgosłupa, czy wogóle da się przedłużyć zawieszenie firmy skoro mineły przysługujące dwa lata?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2014-10-12 09:13 autor odpowiedzi: Jowita

    Albo chorujemy albo pracujemy.

    Isemena skomentował/a odpowiedź 2014-10-12 12:52

    jestem na chorobowym, ale co w takim razie jak kończą się dwa lata zawieszenia firmy jak ją nie odwieszę to ją wykreślą i tu pojawia się problem bo nie chce jej likwidować, gdyby się dało to bym przedłużyła zawieszenie.

    www.e-prawapracownika.pl

    Oceń odpowiedź 2 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2014-10-30 16:05 autor odpowiedzi: Krajowa_Izba_Gospodarcza

    Witamy,
    możliwe jest wznowienie działalności na 1 dzień i następnie ponowne jej zawieszenie na 2 lata. Trzeba będize zapłącić skaldkę zdrowotną za cały miesiąc i skłądki na ubezpeiczenia społeczne za 1 dzień prowadzenia działalności. Odwieszenie i zawieszenie działalanosci jest czynnością techniczną. jeżeli w okresie aktywności firmy nie będzie prowadzona dzialalność gospodarcza, przedsiębiorca nie utraci prawa do zasiłku chorobowego
    Pozdrawiamy,Zespół Centrum Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Dostęp małżonki do wspólnego konta z mężem, historii przelewów i zgromadzonych na nim środków, nie oznacza, że można jej przypisać popełnienie przestępstwa oszustwa podatkowego, o które oskarżony jest jej mąż. Nie przesądzają o ...

Podczas wtorkowego posiedzenia rządu zapowiedziano wprowadzenie regulacji mających na celu przejęcie przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych obowiązku zapłaty świadczenia chorobowego od pierwszego dnia niezdolności pracownika do pracy. Zmiana ...

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ustawowy obowiązek kontrolowania zwolnień lekarskich. W I kwartale 2023 roku kwota wstrzymanych i cofniętych zasiłków chorobowych w całym kraju wyniosła 6,8 mln zł.

Nie tylko ZUS może skontrolować pracownika na zwolnieniu lekarskim. Może to także zrobić sam pracodawca, pod warunkiem, że zatrudnia powyżej 20 pracowników.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Rozliczenia z ZUS

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania