Potrzebuje dowód zapłaty za internet do rozliczenia podatkowego i tu zaczyna się problem. Do odliczenia ulgi internetowej konieczny jest dokument potwierdzający wydatki poniesione na sieć Internet. Dokument ten musi zawierać następujące dane: odbiorcę usługi (kupującego), sprzedawcę usługi (dane identyfikujące), rodzaj usługi oraz kwotę do zapłaty.
1. Więc tak: co miesiąc dostaje fakturę elektroniczną i ona nie jest realnym dokumentem do odliczania za internet (musi mieć status opłacona).
2. Płacę za internet przelewem przez Blue Media, bo jest wygodnie ale powoduje, że nie mam możliwości ingerencji w przelew, gdyż wszystko jest automatycznie wypełniane. Ja tylko potwierdzam i zostaje wysłany... No właśnie do Blue Media, który przekazuje a UPC.
Pobrany wyciąg mojego konta bankowego o zapłaceniu dotyczy Blue Media, nie ma imienia mojego ,za co zapłaciłem tylko identyfikator płatności, tytuł OPŁATY ale cyferkowy, który pewnie rozpozna tylko UPC.
Jedynie na stronie UPC widnieje, że opłacone, ALE NIE MAM FAKTYCZNEGO POTWIERDZENIA DOKONANEJ TRANSAKCJI NA PAPIERZE, DOKUMENCIE dla urzędu, gdzie jasno czarnym na białym, pisze ZAPŁACONE !!!
W UPC jest coś takiego jak historia rozliczeń do pobrania, data wystawienia faktury, moje wpłaty, kwota i numer identyfikacyjny. Wygląda, jak typowa tabelka w PDF, którą można samemu zrobić w domu. Na stronie UPC mogę oczywiście ściągnąć fakturę, ale nie bedzie miała statusu opłaconej.
PODKREŚLAM, ŻE jedynym dokumentem bankowym poświadczającym opłatę za usługę jest przelew do Blue Media (GDZIE SĄ PODANE DANE MOJE I BLUE MEDIA ), który on później przekazuje do UPC. Nie ma również za co zapłacono tylko, że przelew wyszedł.
Skąd dostać taki dokument... FAKTURA NIE JEST DOKUMENTEM. ROBIŁEM BŁĄD, że przelewy dokonywałem cały czas przez Blue Media i teraz wszystko stracone.
Za INTERNET PŁACE 81 zł, w BLUE MEDIA WIDNIEJE KWOTA 82 zł (PROWIZJA 1 zł). MAM NADZIEJĘ, ŻE RÓŻNICA nie jest problemem? Nie tylko ja mam taki problem i na pewno wiele osób również jest w tym samym położeniu.
Chciałbym poznać Waszą opinię na ten temat, bo to niemożliwe, że nie ma takiego dokumentu dokonanej transakcji, której by uznał urząd!
Z góry za podpowiedź dziękuję.
2021-04-25 13:27 autor odpowiedzi: tryn
Dodano 2021-02-23 09:08 przez Jaga1234
Dzień dobry, proszę o odpowiedź na pytanie, czy mogę rozliczyć ulgę za iternet, jeśli umowa zawarta jest na moją mamę, ale internet jest w moim domu, tylko ja z niego korzystam i tylko ja za niego płacę. Mam dowód wpłaty w postaci przelewów.
Dodano 2015-10-20 20:20 przez mamama07
Witam serdecznie wszystkich,otóż pytanie moje brzmi: w jaki sposób mam rozliczyć się z US z dochodów z reklamy na stronie internetowej? Założenie konta na stronie reklamodawcy wiąże się zawarciem umowy na zasadzie najmu (wynajmuje komuś kawałek swojej strony internetowej). Reklamodawca obowiązek roz...
Dodano 2016-09-01 16:15 przez tomasznonprofit
Zamierzam rozpocząć dwie zbiórki w ramach tzw. kampanii crowdfundrisingowej, czyli zbiórki w internecie.
Pierwsza zbiórka ma wspomóc finansowo małe wydawnictwo, które zakładam. Druga zbiórka ma wesprzeć wydanie mojej książki. Wiem, że nie trzeba już zgłaszać do Urzędu Skarbowego tego typu zbiórek.
...
Dodano 2020-04-09 20:17 przez girl0034
Witam,w 2018 roku pracowałam jako student od 18 czerwca do 3 sierpnia w okresie wakacyjnym w Niemczech na umowę o pracę z podatkiem dla studentów. Kontaktowałam się wtedy ze znajomą księgową i poinformowała mnie, że dochody z pracy najemnej w Niemczech są w Polsce zwolnione z opodatkowania i nie trz...
Dodano 2020-04-09 17:00 przez Snarka
Mam działalność gospodarczą, dotyczącą sportu. Organizuje eventy sportowe, treningi sportowe, rekreacyjne. Czy mogę odliczyć faktury za zakup odżywek sportowych, odzieży, butów sportowych dla siebie i osób trenowanych?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Według danych CBOS Holandia to od kilku lat trzeci po Wyspach Brytyjskich oraz Niemczech, najchętniej wybierany kierunek emigracji Polaków. Według szacunków Euro-Tax.pl w 2015 roku holenderski fiskus ma zwrócić polskim pracownikom blisko 32 ...
Dochody z pracy w Polsce tutaj są opodatkowane. Natomiast w przypadku opodatkowania dochodów z działalności gospodarczej podatkiem liniowym, ta ich część, która przypada na wynajem nieruchomości w Wielkiej Brytanii, nie będzie wykazywana w ...
W przypadku uzyskania dochodów ze źródeł położonych na terytorium RP podlegających opodatkowaniu wg skali podatkowej oraz z działalności prowadzonej na terytorium Niemiec, wnioskodawczyni jest obowiązana do złożenia zeznania PIT-36, w ...
Końcówka roku jest czasem intensywnej pracy dla organów podatkowych. Pracownicy urzędów skarbowych bacznie przypatrują się zwłaszcza tym zobowiązaniom, które zgodnie z przepisami prawa podatkowego powinny ulec przedawnieniu. Przypomnijmy ...