2015-04-02 01:08 autor: doriss
3 568 odsłon
Mam działalność w Polsce na zasadach ogólnych. Mieszkam w Polsce, podpisuję kontrakt z firmą (siedziba w Polsce) i wyjeżdżam do pracy do Niemiec (opiekun osób starszych z zakwaterowaniem i wyżywieniem). Oczywiście z ZUS-A1.
Kontrakty są na miesiąc, dwa bądź trzy. Czy mogę od dochodu odliczyć dietę (25% z 49 euro - Niemcy)?
Proszę o podanie podstawy prawnej.
Dodano 2015-01-21 21:56 przez lolo13
Jak odlicza się diety? Mam rachunek z wypłaty (z Niemiec) np. za lipiec i jest to przykładowo kwota 1200 euro. Na rachunku widnieje data 23 lipca, ale ja pracowałam caly miesiac, to diety mam odliczyć tylko za te 23 dni, bo bierze się pod uwagę kurs z dnia poprzedniego?
Co z pozostałymi dniami?
Dodano 2014-02-28 13:31 przez agsza2007
Witam:)
Otóż mam następujące pytanie, w wakacje 2013 wyjechałam do Niemiec do pracy na 2 miesiące. Założyłam gewerbe, a następnie wyjeżdżając ją zamknęłam. W Polsce nie pracuję, jestem studentką.
Czy mama może w takim razie odliczyć sobie na mnie ulgę? Jak powinnam się rozliczyć za pracę w Niemczech...
Dodano 2013-04-11 18:42 przez Black
Zamierzam założyć działalność gospodarczą, która ma zatrudniać kobiety do pracy w Niemczech, jako opiekunki do osób starszych. Panie te będą pracowały 6-8 tygodni, po czym wracają do kraju i następuje wymiana Pań i znowu po tym czasie wracają do pracy (system co 2 m-ce).
Jaką powinnam wybrać najkorz...
Dodano 2017-01-12 22:31 przez Jolanta
Czy jest prawdą, że posiadając polską działalność i opłacając wszystkie składki w Polsce, ale pracując tylko w Niemczech nie otrzymam A1?
Dodano 2015-10-27 13:09 przez sendi
Moja dziewczyna przepracowała 2 miesiące w Niemczech jako opiekunka osoby starszej. Umowę miała podpisaną z agencją i rodziną, ale musiała założyć własną działalność tam w Niemczech.Jak i gdzie może się rozliczyć. Co do tego będzie potrzebować?
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Polski przedsiębiorca jest obowiązany rozliczyć się z fiskusem od całości swoich dochodów, włącznie z tymi osiągniętymi poza granicami RP. Czy zawsze jednak dochody spoza granic RP będą łączone z dochodami z działalności ...
Dochody uzyskane za granicą mogą być w Polsce opodatkowane albo zwolnione z podatku. Wszystko zależy od tego, jaka metoda unikania podwójnego opodatkowania została zawarta w umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania podpisanej pomiędzy ...
Z początkiem 2019 r. Polacy, którzy mają w Polsce rodzinę, ale pracują i zarabiają wyłącznie za granicą, będą musieli rozliczać się także z rodzimym fiskusem. Jest to konsekwencja przepisów, które weszły w życie 1 lipca 2018 r ...
Podatnik mający w Polsce nieograniczony obowiązek podatkowy, wykonujący tutaj pracę najemną na rzecz belgijskiego pracodawcy, podatek od tak uzyskanego wynagrodzenia rozlicza wyłącznie w Polsce. W tym celu powinien złożyć PIT-36 - uznał ...