eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyzerwanie umowy


2008-03-06 08:33 autor: kozawasylowa

2 487 odsłon

zerwanie umowy

Mam umowę od 1 lutego na trzy miesiące.Na umowie napisane jest,że strony mogą ją zerwać z dwutygodniowym wyprzedzeniem.Wczoraj dostałam propozycję pracy w swoim zawodzie-nauczyciel.Czy mogę tę umowę rozwiązać bez dwutygodniowego wypowiedzenia? Beata

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2008-03-06 09:25 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Jeżeli dotychczasowy pracodawca wyrazi na to zgodę - na mocy porozumienia stron.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-03-06 09:25 autor odpowiedzi: eGospodarka.pl - Dział Podatkowy

    Proponuję rozwiązać umowę za porozumieniem stron. 2-tygodniowy okres wypowiedzenia przy umowie na czas określony poniżej 6-ściu miesięcy - kodeks pracy takiej możliwości nie przewiduje (chyba że to umowa na okres próbny).

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-03-09 15:04 autor odpowiedzi: konto usunięte

    Niedawno złożyłam wypowiedzenie po 1,5 roku pracy. Mam miesięczny okres wypowiedzenia, co wybitnie nie jest mi na rękę. Praodawca nie zgadza się na porozumienie stron, nawet najwyższa instancja. Jakie mogą być konsekwencje zerwania umowy?

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2008-03-09 22:59 autor odpowiedzi: teresa

    "Nie na rękę" bo chce już Pani zacząć nowa pracę, czy ze względu na niezbyt fajne stosunki po złożeniu wypowiedzenia - jeśli ze względu na stosunki panujące w dotychczasowej firmie to można wykorzystać zaległy (jeśli jest) i należny urlop wypoczynkowy (w czasie wypowiedzenia pracodawca nie powinien odmówić wykorzystania urlopu zwłaszcza zaległego) jest jeszcze jedno wyjście - można iść na zwolnienie lekarskie. Natomiast jeśli ze względu na nową pracę to gdy dotychczasowy pracodawca nie chce porozumienia stron to nic nie możesz zrobić poza pójściem na zwolnienie (ale w czasie zwolnienia nie możesz świadczyć pracy dla nowego pracodawcy [w czasie urlopu - tak]). Zerwanie umowy, czyli nie przyjście do pracy bez usprawiedliwienia swej nieobecności pracodawca potraktuje jako porzucenie pracy i da dyscyplinarkę.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania