eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyCzy kurator ma prawo sprawdzić i ingerować w mój grafik pracy?


2013-01-29 18:21 autor: Gosiaczek

3 207 odsłon

Czy kurator ma prawo sprawdzić i ingerować w mój grafik pracy?

Czy kurator rodzinny ma prawo ingerować w mój grafik pracy i ustalać w zakładzie pracy moje godziny w których powinnam pracować? (ogólny grafik składa się tylko z ustalenia zmiany A i dni wolnych).

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • jacek74

    Dodano 2013-01-28 20:58 przez jacek74

    Czy muszę pracować na noc?

    Pracuję na stanowisku tokarz-ślusarz około 20 lat w jednej firmie. Pracuję od 7-15. Mam umowę na czas nieokreślony, wymiar czasu pracy - pełny. Kierownik zakładu ustalił grafik i karze mi pracować na noc od 22-6. Czy to jest zgodne z kodeksem pracy?

  • Szpilek

    Dodano 2013-02-24 17:29 przez Szpilek

    Urlop a zmiana grafiku

    Witam,
    Będąc na urlopie pracodawca zmienił mi grafik a dokładnie godzinę, na którą mam przyjść do pracy w pierwszy dzień po urlopie.
    Moje pytanie brzmi, czy to jest obowiązek pracodawcy powiadomić mnie o zmianie, czy to ja sam powinienem się tego dowiedzieć?

  • LMPS

    Dodano 2013-10-17 12:25 przez LMPS

    Przetrzymywanie pracowników w pracy

    Czy pracodawca może przetrzymywać pracowników do 20 godzin w przypadku inwentaryzacji w markecie?

  • dicky

    Dodano 2013-10-04 21:11 przez dicky

    Czy pracodawca może zmienić mi godziny pracy?

    Czy pracując w systemie jednozmianowym od 8 do 1,  pracodawca może na mnie wymusić pracę w niektóre dni w godzinach od 12 do 20?

  • maz

    Dodano 2013-08-22 20:23 przez maz

    Obliczanie godzin pracy

    Od 1 sierpnia do 21-ego przepracowałam 9 dwunastek. Od 12-ego do 16-ego włącznie miałam wolne z grafiku. Teraz od 22-ego jestem na chorobowym do końca miesiąca. Moje pytanie jest następujące: czy będę musiała oddać jakieś godziny pracodawcy? Norma w sierpniu 160.
    Dziękuję.

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Po tegorocznej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy termin 1-tygodniowy na poinformowanie pracowników o rozkładzie czasu pracy dotyczy również przypadków zmiany rozkładu w trakcie miesiąca.

Harmonogramy czasu pracy, zwane też grafikami, choć bardzo przydatne i rozpowszechnione w praktyce kadrowej, nie zostały kompleksowo uregulowane w prawie pracy. Dla dużej części pracowników podlegającym ogólnym przepisom prawa pracy ...

Kończy się czas pracy, wszyscy wychodzą, a jeden pracownik nadal robi swoje. Czy to już oznacza nadgodziny? To zależy... Zobaczmy co podpowiedział nam Sąd Najwyższy i co zrobić, aby nie okazało się, że pracownik "kolekcjonuje ...

Co do zasady ustalony już harmonogram czasu pracy nie powinien być zmieniany w trakcie trwania okresu rozliczeniowego. Zmiana taka może być dokonana tylko wyjątkowo.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania