eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyLiczba godzin w miesiącu do przepracowania


2019-12-10 20:47 autor: Anusia123

1 441 odsłon

Liczba godzin w miesiącu do przepracowania

Witam,

jestem zatrudniona w firmie na 3/4 wymiaru etatu. Obecnie jestem na wypowiedzeniu umowy za porozumieniem stron, na mocy którego dzień 27 grudnia tego roku jest ostatnim dniem mojej pracy w tej firmie, czyli nie pracuję całego miesiąca.

W miesiącu grudniu do wypracowania jest 120 godzin przy pełnym wymiarze czasu pracy, w moim przypadku proporcjonalnie do mojego wymiaru etatu tych godzin mam do przepracowania 120, ale z tej racji, że ja nie pracuję całego miesiąca powinnam pracować 108 godzin, a w grafiku mam ułożone 120 godzin do przepracowania, brakuje mi dwóch dni wolnych (dwa dni po 6 godzin, bo po tyle godzin pracuję).

Moja kierowniczka odpowiedzialna za grafik twierdzi, że tak powinno być, gdyż tak jakby za te dwa wolne dni są potraktowane te dni już po rozwiązaniu mojej umowy i niby te dni wypełniają cały miesiąc. Dla mnie jest to nielogiczne, bo jak mogę mieć wolne dni, gdy już nie jestem pracownikiem tej firmy?

W mojej firmie jest też zasada wewnętrzna, że każdemu pracownikowi w miesiącu przysługuje jeden w miesiącu wolny weekend, a z tej racji, że policzono mi weekend już po moim zwolnieniu (28.12 i 29.12) takiego wolnego weekendu w grudniu nie mam. Nie wiem, czy tak powinno być i co ewentualnie mogę w tej sytuacji zrobić?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2020-01-26 19:59 autor odpowiedzi: Merry 3

    Witam, pracuje na 3/4 etatu w 3 miesięcznym cyklu rozliczeniowym, od stycznia do marca przypada 2 cykl w którym pracuję, ale jestem na wypowiedzeniu i umowa kończy mi się 8 lutego,  jak będę rozliczona z godzin, w lutym mam tylko 2 dnidpracujace

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • simsss

    Dodano 2019-12-23 13:34 przez simsss

    Czy i na jakich zasadach mogę odebrać dzień wolny jeśli przypada w niedzielę?

    Dzień dobry,pracuję na umowę o pracę, na 3/4 etatu, od wtorku do piątku. Chciałbym się spytać co jeśli święto, np. 1 listopada wypada w niedzielę?Czy jeśli pracodawca ustali dniem wolnym od pracy poniedziałek, to czy ja mogę wtedy odebrać go innego dnia? Bo poniedziałki i tak mam wolne. Pozdrawiam s...

  • Dagmarazmu

    Dodano 2017-10-17 09:37 przez Dagmarazmu

    Praca na niepełny etat w sobotę

    Pracownik na 3/4 etatu, pracuje od poniedziałku do piątku po 6 godzin. W sobotę pracował 8 godzin. Ile czasu wolnego mu się należy do końca okresu rozliczeniowego?Jeden dzień wolnego ---->6 godzin plus 2 godziny innego dnia, czy jest jakieś inne wyliczenie?

  • Atria

    Dodano 2014-04-18 17:05 przez Atria

    Praca w weekendy a treść umowy o pracę

    Pracuję na 3/4 etatu, w umowie nie mam zawartej informacji, że mam pracować również w weekendy, jednocześnie nie ma też informacji, ile godzin tygodniowo pracuję i w jakie dni. Nie jest zawarta również informacja, że system pracy jest równoważny.
    Czy pracodawca może zmusić mnie do pracy w weekendy n...

  • Wydrpszpunka

    Dodano 2019-04-25 08:46 przez Wydrpszpunka

    Czy pracodawca może ucinać godziny w grafiku do tyłu?

    Dzień dobry,pracuję na 3/4 etatu na umowę o pracę w drogerii. Grafik jest ustalany na początku miesiąca i często jeszcze poprawiny w jego trakcie. Po powrocie z chorobowego zauważyłam, że mój kierownik uciął mi w grafiku godziny pracy wstecz, czyli w tygodniu tym poprawiając grafik zabrał mi godziny...

  • unavare

    Dodano 2019-10-09 11:31 przez unavare

    Umowa na czas określony i godzinowa stawka a L4 w ciąży

    Dzień dobry,chciałabym się dowiedzieć, jak będzie liczone moje wynagrodzenie na L4 ciążowym. Umowę mam do 21 lutego 2020. Jestem obecnie w 5. tygodniu, ale chciałabym iść na zwolnienie, ponieważ mam pracę fizyczną. Od lipca 2018 do czerwca 2019 byłam na pół etatu, od lipca 2019 do września 2019 na 3...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Podczas zbliżającego się weekendu majowego po raz pierwszy w tym roku święto wolne od pracy wypadnie w sobotę. W związku z tym pracownicy mogą odebrać dodatkowy dzień wolny.

Wydłużenie urlopów rodzicielskich, dodatkowe urlopy opiekuńcze, udogodnienia dla pracowników mających dzieci – to niektóre ze zmian jakie mają zostać z początkiem sierpnia wprowadzone do kodeksu pracy. Nowe regulacje nie dotyczyć jednak ...

Zbliża się 1 listopada, czyli dzień Wszystkich Świętych, który w tym roku przypada w sobotę. Jako, że jest to dzień ustawowo wolny od pracy, pracownikom należy się dodatkowy dzień „urlopu”.

Oddalenie się z miejsca pracy przed jej zakończeniem nie zawsze musi skończyć się ukaraniem pracownika zwolnieniem dyscyplinarnym. Kiedy pracodawca ma prawo do zwolnienia dyscyplinarnego, a w jakich sytuacjach wystarczy kara porządkowa ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania