eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyCzy pracodawca może ucinać godziny w grafiku do tyłu?


2019-04-25 08:46 autor: Wydrpszpunka

1 976 odsłon

Czy pracodawca może ucinać godziny w grafiku do tyłu?

Dzień dobry,

pracuję na 3/4 etatu na umowę o pracę w drogerii. Grafik jest ustalany na początku miesiąca i często jeszcze poprawiny w jego trakcie. Po powrocie z chorobowego zauważyłam, że mój kierownik uciął mi w grafiku godziny pracy wstecz, czyli w tygodniu tym poprawiając grafik zabrał mi godziny za tydzień poprzedni.

I teraz moje pytanie czy kierownik może ot tak sobie zabierać godziny, które już były przyznane i zapisane w grafiku tylko dlatego że byłam na L4?

Proszę o szybką odpowiedź.

[ porady z tej kategorii ]


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • zosik

    Dodano 2014-05-28 18:40 przez zosik

    Praca 5 dni w tygodniu po 8 godzin a umowa na 3/4 etatu

    Witam,
    podpisałam umowę z pracodawcą na 3/4 etatu 1260 zł brutto. Pracuję po 8 godz. dziennie, dostaję do ręki co miesiąc 1400 zł. Jedyna adnotacja w umowie to art. 151 kodeksu prac.
    Przebywałam na L4 przez 7 dni, to pracodawca wypłacił mi mniejszą pensję, ponieważ przebywałam na chorobowym. Czy móg...

  • Atria

    Dodano 2014-04-18 17:05 przez Atria

    Praca w weekendy a treść umowy o pracę

    Pracuję na 3/4 etatu, w umowie nie mam zawartej informacji, że mam pracować również w weekendy, jednocześnie nie ma też informacji, ile godzin tygodniowo pracuję i w jakie dni. Nie jest zawarta również informacja, że system pracy jest równoważny.
    Czy pracodawca może zmusić mnie do pracy w weekendy n...

  • konto usunięte

    Dodano 2019-04-15 14:02 przez konto usunięte

    Rekompensata za pracę w sobotę, a zatrudnienie w środku tygodnia

    Dzień dobry, pracuję na umowę o pracę na pełen etat w przeciętnie 40 godzinnym tygodniu pracy. Pracodawca wymaga od nas pracy w każdą sobotę, zdaję sobie sprawę, że jest to niezgodne z KP, lecz nie mogę sobie obecnie pozwolić na poszukiwanie nowej pracy.Moje pytanie dotyczy tego, czy jeśli zatrudnił...

  • noruat

    Dodano 2018-11-28 18:14 przez noruat

    Godzinny odpoczynek dobowy pracownika

    Czy jeżeli jestem zatrudniona w dwóch firmach: "matce" i "córce", to czy pracodawca może wywierać nacisk na zatrudnianie mnie w godzinach, które nie zachowują wymaganego kodeksem pracy 11-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku?
    Np. piątek od godz. 16-24 w jednej firmie oraz sobota 6-14 w drugiej firm...

  • Bazuu

    Dodano 2020-07-14 12:37 przez Bazuu

    Godziny nadliczbowe

    Witam, chciałbym się dowiedzieć jak to naprawdę jest z godzinami nadliczbowymi. Pracuje w systemie 3 zmianowym po 8h 5x w tyg. Z tych informacji które znalazłem w internecie max ilość godzin nadliczbowych w tygodniu to 8. Więc pracodawca może zmusić mnie np. do pracy 2x po 12h?
    Te nadgodziny są zwyk...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Kontrola czasu pracy – dziś to już zdecydowanie coś więcej niż tylko codzienne podpisywanie zeszytu z listą obecności. Pracodawcy, dążąc do maksymalizowania efektywności pracowników, coraz częściej decydują się na stosowanie w ...

Po tegorocznej nowelizacji przepisów o czasie pracy pojawiła się wątpliwość, czy termin 1-tygodniowy na poinformowanie pracowników o rozkładzie czasu pracy dotyczy również przypadków zmiany rozkładu w trakcie miesiąca.

W aktach osobowych pracownika musi się znaleźć pismo pracownika wnioskującego o obniżenie wymiaru czasu jego pracy. Jeżeli pracownik ma prawo do urlopu wychowawczego, może bowiem złożyć do pracodawcy pisemny wniosek o obniżenie wymiaru ...

Harmonogramy czasu pracy, zwane też grafikami, choć bardzo przydatne i rozpowszechnione w praktyce kadrowej, nie zostały kompleksowo uregulowane w prawie pracy. Dla dużej części pracowników podlegającym ogólnym przepisom prawa pracy ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania