eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyKiedy przysługuje obuwie robocze i czy za dodatkową pracę jako kierowca przysługuje wynagrodzenie?


2018-11-28 22:53 autor: wrzesiun83

3 475 odsłon

Kiedy przysługuje obuwie robocze i czy za dodatkową pracę jako kierowca przysługuje wynagrodzenie?

Witam,

mam pytanie dotyczące odzieży ochronnej i obuwia roboczego, a mianowicie czy pracując w markecie budowlanym przysługuje mi przydział obuwia roboczego? Na umowie jestem zatrudniony jako kasjer-sprzedawca, ale do moich obowiązków należy również obsługa magazynu wraz z obsługą wózka widłowego.

Odzież roboczą dostałem, jednak szefostwo twierdzi, że obuwie robocze już się nie należy. Zwykłe buty wytrzymują max 3-4 miesiące.

Drugie pytanie: czy jeśli mam zatrudnienie jako kasjer-sprzedawca, a kierownik każe mi dodatkowo wykonywać usługi transportowe dla klientów, to nie powinno być w takiej sytuacji wypłacane dodatkowe wynagrodzenie? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Proszę o szybką odpowiedź osób będących w temacie.

Pozdrawiam

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2018-11-29 08:43 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Dobór odzieży i obuwia roboczego jest dostosowane do zagrożeń w pracy występujących. Niewątpliwie Pana praca (w tym obsług wózka) wymaga zastosowania obuwia ochronnego.
    To jk się nazywa Pana stanowisko to sprawa umowna. Istotny jest zakres obowiązków.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz

  • 2018-12-01 10:41 autor odpowiedzi: wrzesiun83

    Pani Moniko bardzo dziękuję za odpowiedz, chciałbym jednak dowiedzieć się na podstawie jakiego artykułu przysługuje mi obuwie ochronne, chciałbym to wyegzekwować od pracodawcy, ale musze poprzeć sie konkretnym przepisem.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • anetawezyk

    Dodano 2017-01-18 16:32 przez anetawezyk

    Odzież robocza. Czy można ją przerabiać?

    Witam,pracuję w firmie produkującej chemie gospodarczą oraz kosmetyki (płyny do prania, żele pod prysznic, mydła). Pracownicy muszą zakładać odzież ochronna, czyli koszulkę, fartuch oraz obuwie. Niestety koszulki posiadają ściągacz, który jest pod samą szyję. Wycięłam ten ściągacz, niestety pani od ...

  • urbaniasty

    Dodano 2018-02-28 21:29 przez urbaniasty

    Odzież BHP. Czy powinienem ją dostać?

    Witam, pracuję jako pomocnik magazyny, jest to umowa zlecenie. Czy przysługuje mi odzież BHP? Czy pracodawca nie jest zobowiązany do jej wydania?

  • modo_padre

    Dodano 2017-11-28 10:56 przez modo_padre

    Wypadek w pracy - krajalnica do wędlin

    Dzień dobry,wczoraj uległam małemu wypadkowi przy krojeniu wędlin (obciełam sobie opuszek prawego palca wskazującego). Pracuję jako kasjer sprzedawca i na co dzień nie obsługuję tej maszyny. Czy mogę zgłosić to jako wypadek przy pracy? Dodam, że nie byłam przeszkolona do obsługi tej maszyny przed BP...

  • angoranet

    Dodano 2019-09-17 18:01 przez angoranet

    Noszenie posiłków przez kucharza. Czy to zgodne z przepisami BHP?

    Witam,czy zgodne z przepisami BHP jest to aby kucharz musiał kilka razy dziennie nosić z kuchni do stołówki przygotowane posiłki (z parteru na pierwsze piętro)? Dodatkowo opuszcza budynek i te posiłki przenosi dworem?

  • Edi1987

    Dodano 2018-11-28 19:23 przez Edi1987

    Czynniki chemiczne w skierowaniu na badania profilaktyczne

    Pracownicy na stanowisku konserwatora korzystają okazjonalnie, w ramach doraźnych potrzeb związanych z pracami konserwacyjnymi i naprawczymi (nieregularnie), z różnych preparatów chemicznych (kleje, farby, silikon, pianki montażowe, rozpuszczalnik do farb, smary, oleje, środki czystości).Pracodawca ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

W pierwszej kolejności należałoby udzielić odpowiedzi, czy na przedsiębiorcy spoczywają wobec zleceniobiorcy jakiekolwiek obowiązki z zakresu bhp, a następnie – jeżeli tak jest – jakie to obowiązki, a w szczególności czy dotyczą one ...

Wielu pracodawców, w sytuacji gdy liczba zatrudnionych przez nich pracowników przekracza stu napotyka różnego rodzaju trudności. Jedną z nich jest obowiązek utworzenia służby bhp i zatrudniania pracownika mającego odpowiednie kwalifikacje.

Pracodawca zatrudniający podwładnych przy robotach budowlanych musi zapewnić im m.in. odpowiednie warunki socjalne i higieniczne. W tym celu konieczne jest respektowanie szeregu zasad wynikających z ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny ...

Istotą telepracy jest zdalne wykonywanie obowiązków służbowych. Pomimo że telepracownicy przeważnie pracują w swych domach, na pracodawcy nadal ciąży obowiązek w zakresie zapewnienia im bezpiecznych i higienicznych warunków pracy. Co ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania