eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyPracuje w Czechach, jestem na L4 w ciąży. Czy mogą mnie zwolnić za porozumieniem stron?


2017-06-01 14:18 autor: isia90

5 581 odsłon

Pracuje w Czechach, jestem na L4 w ciąży. Czy mogą mnie zwolnić za porozumieniem stron?

Witam,

jestem zatrudniona przed agencję pracy w Czechach. Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim, i agencja chce mnie zwolnić, tylko  za porozumieniem stron. Nie podpisałam tego dokumentu, to mi powiedziano, że zwolnią mnie dyscyplinarnie.

Moje pytanie brzmi: Czy można zwolnić pracownika dyscyplinarnie z powodu przebywania na chorobowym? Czy mam podpisać zwolnienie za porozumieniem stron? Co dalej w takim przypadku? Dostanę zasiek macierzyński?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-06-03 20:33 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    A to nalezy sprawdzić kodeks pracy obowiązujący w Republice Czeskiej.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 7 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • mafioq

    Dodano 2020-01-25 08:05 przez mafioq

    Zwolnienie lekarskie i zwolnienie z pracy - Czechy

    Witam, pracuję pod agencją w Czechach, dostałam L4 od 23.01 do 30.01 od lekarza, wysłałam agencji SMS-a z tą informacją oraz zdjęcie zwolnienia lekarskiego. Wczoraj wysłałam je również przez pocztę i powinno być u nich ono w czwartek, czyli 30.01.Wczoraj dostałam od nich SMS-a, że umowa została zako...

  • dorka_zmorka

    Dodano 2017-01-02 11:57 przez dorka_zmorka

    Czy pracodawca miał prawo zwolnić mnie na L4?

    Witam,pracuję przez agencję w Czechach, obecnie jestem na L4. Pracodawca zadzwonił i mnie zwolnił. Czy miał prawo?

  • Paula1311

    Dodano 2020-11-25 15:52 przez Paula1311

    Zwolnienie a L4 w ciąży

    Witam  Od marca tego roku pracuję w Czechach - do września pracowałam pod agencją, obecnie we wrześniu przeszłam pod firmę. Nie wiedziałam, że jestem w ciąży, przechodząc pod firmę. Od 5 października jestem na zwolnieniu typu B i jestem w 25 tyg. ciąży.
    Zakład pracy rozwiązał ze mną umowę o pracę z ...

  • Mayapl

    Dodano 2018-09-10 21:18 przez Mayapl

    Zakończenie umowy w trakcie zwolnienia chorobowego w Czechach

    Witam, od listopada 2017 roku jestem zatrudniona w Czechach za pośrednictwem agencji pracy. Od 22 mają br. nastąpiła zmiana miejsca pracy oraz tzw. agentury. Umowa na okres próbny do 30 października br. W dniu 19 czerwca zostałam skierowana przez dział HR na dodatkowe badania do czeskiego lekarza z...

  • zol

    Dodano 2017-12-01 10:13 przez zol

    Zwolnienie z pracy na L4 w Niemczech

    Witam.
    Mam podobny problem, jak wiele osób pracujących w Niemczech.
    Pracowałam trzy miesiące w firmie, gdy okazało się, że mam problem zdrowotny. Zjechałam na urlop i poszłam do lekarza w Polsce. Dostałam L4 na trzy tygodnie i wypowiedzenie w pracy do 15 października.
    Zapłacili mi tylko do 8 wrześni...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

Ojcowie coraz częściej korzystają z prawa do zasiłku macierzyńskiego. ZUS przypomina, że tatusiowie mogą skorzystać z urlopu macierzyńskiego, urlopu rodzicielskiego oraz urlopu ojcowskiego. Najczęściej korzystają z tego ostatniego.

Badania medycyny pracy, onboarding, szkolenia BHP - poza świadczeniem obowiązków w ramach danego stanowiska, pracownicy muszą poświęcać czas na dopełnienie formalnych kwestii zatrudnienia, również tych wskazanych w Kodeksie Pracy. Czy ...

Pracownik, który przebywał na zwolnieniu chorobowym dłużej niż przez 30 dni, powinien wykonać przed powrotem do pracy badania kontrolne. Podstawą prawną tego obowiązku jest art. 299 § 2 kodeksu pracy, który wskazuje, że pracownik podlega ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania