eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyRenta z częściową niezdolnością do pracy. Nie mogę uzyskać zezwolenia na pracę częściową


2017-03-08 20:11 autor: konto usunięte

3 253 odsłon

Renta z częściową niezdolnością do pracy. Nie mogę uzyskać zezwolenia na pracę częściową

Jestem po zawale 2013 rok i po operacji bajpasów 2016 rok. Mam 62 lata, otrzymałem roczną rentę z częściową niezdolnością do pracy, lekarz medycyny pracy żąda ode mnie zaświadczenia o mojej zdolności do pracy.

Ani lekarz rodzinny, ani kardiolog takiego zaświadczenia mi wydać nie chcą pracę częściową muszę podjąć gdyż z renty otrzymać się nie da. Uważam, że to właśnie lekarz medycyny pracy powinien mi zlecić wszystkie badania. Uważam również, że orzeczenie lekarza ZUS w kwestii serca powinno być uznane za ostateczne, ponieważ sporządzone zostało na podstawie szpitalnych wypisów i wyników badań.

Mam wrażenie że ktoś tu idzie na skróty.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-03-10 21:53 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    A czym jest praca częściowa? Obecnie pracownik albo jest zdolny do pracy na danym stanowisku albo nie. Orzeczenie o pracy częściowej oznacza, że moze Pan pracować, ale powinien mieć Pan taką pracę, aby móc pracować na danym stanowisku bez ograniczeń, które będą zagrażać Panu zdrowiu.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • marco305

    Dodano 2015-10-01 17:06 przez marco305

    Medycyna pracy

    Witam,jak nazywa się dokument, który wydaje lekarz medycyny pracy, po przeprowadzeniu wstępnych badań do pracy (chodzi o odkument/zaświadczenie, w którym znajduje się orzeczenie o zdolności lub niezdolności do pracy)?

  • razor15

    Dodano 2016-11-28 14:44 przez razor15

    Kiedy do lekarza po zdolność do pracy?

    Witam,jestem na zasiłku rehabilitacyjnym do 28 lutego 2017 r. Chcąc wrócić do pracy potrzebuję zdolności do pracy. Muszę iść do lekarza, który mnie prowadził przez całe leczenie i on mi da zdolność? Na ile przed końcem muszę do niego pójść żeby dostać tą zdolność? Proszę o szybka odpowiedź.

  • Donna123

    Dodano 2016-11-09 17:31 przez Donna123

    Czy muszę mieć zaświadczenie od lekarza prowadzącego o zdolności do pracy?

    Mam pytanie. Jestem na L4 już ponad 30 dni. Po powrocie do pracy muszę udać się, ze skierowaniem od pracodawcy do lekarza zakładowego celem wykonania badań, ale czy muszę mieć też zaświadczenie od lekarza, który dawał mi zwolnienie zaświadczenie o zakończonym leczeniu? Dziękuję za odpowiedź.

  • Sabina6431

    Dodano 2017-12-15 19:43 przez Sabina6431

    Zdolność do pracy po dłuższym L4

    Mam pytanie, będąc na L4 byłam na wizycie u neurologa-neurochirurga. Chcę wrócić do pracy za 3 tygodnie.Czy w dniu wizyty lekarz może mi z wyprzedzeniem wypisać zdolność do pracy, z którym muszę udać się do lekarza medycyny pracy? Wizyta jest 27 listopada i chcę na niej otrzymać zdolność do pracy z ...

  • namor

    Dodano 2017-10-28 11:50 przez namor

    Czy muszę iść po zdolność do pracy?

    Witam,czy muszę iść po zdolność do pracy jeżeli: od lekarza (ortopedy) dostałem 20 dni zwolnienia, a następnie od lekarza (lekarza chorób wewnętrznych) 18 dni zwolnienia?Jeśli tak, to do którego lekarza muszę iść po zaświadczenie o zakończeniu leczenia?Dodam, że do lekarza ortopedy skierował mnie le...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Orzeczenie lekarskie, którego ważność upływa w okresie pandemii, zachowuje swoją aktualność przez kolejne trzy miesiące - uspokaja ZUS.

Zmieniasz adres zamieszkania, a może adres email? Pamiętaj, by poinformować o tym ZUS. Wskazanie prawidłowych i aktualnych danych ma duży wpływ nie tylko na przepływ informacji, ale także na wypłatę świadczeń. Zdarza się, że renta ...

Od 1 stycznia 2025 roku można składać w ZUS wnioski o tzw. rentę wdowią. Jest to świadczenie dla wdów i wdowców, którzy mają prawo do co najmniej dwóch świadczeń emerytalno-rentowych, w tym do renty rodzinnej po zmarłym małżonku ...

ZUS przypomina studentom, że powinni do końca października dostarczyć wniosek o dalszą wypłatę renty rodzinnej oraz zaświadczenie z uczelni, że dalej się uczą. Jeśli zrobią to po terminie, ich świadczenie za październik przepadnie.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania