Witam,
bardzo proszę o poradę. Sprawa wydaje się błacha, ale stanowi niestety istotny problem w moim zakładzie pracy. Pracuję w Domu Pomocy Społecznej jako opiekun. Jestem upoważniona do pobierania pieniędzy dla moich podopiecznych. Pieniądze wydaje pracownik socjalny na podstawie wypisanego przez siebie druczku KW (imię, nazwisko podopiecznego, cel, kwota).
Pod tym są miejsca na podpisy trzech osób. Wystawił - czyli podpis pracownika socjalnego, Sprawdził/otrzymał - czyli mój podpis oraz Zatwierdził - czyli podpis dyrektora.
Kto w tym wypadku powinien być odpowiedzialny za zebranie podpisów u dyrekcji? Pracownik socjalny, który wydaje i wypisuje druk KW czy ja jako osoba, która ubiega się o wypłacenie pieniędzy?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Dziękuję
2017-03-03 19:56 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting
GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl
Dodano 2016-10-26 20:11 przez Gojo
Mój pracodawca jest podwykonawcą innej firmy i ta firma zrezygnowała z jego usług. Czy pracodawca może mi dać inny zakres obowiązków, jeśli w umowie jest punkt mówiący o tym, że pracodawca może dostosować szczegółowy zakres obowiązków pracownika w ramach powierzonego pracownikowi stanowiska w zależn...
Dodano 2015-11-20 18:46 przez Donia123
Witam,jeżeli pracownik administracji, który wykonuje typowe prace biurowe otrzyma powierzenie innej pracy niż określona w umowie na stanowisko kasjera, to czy nie zachodzi tu oddelegowanie do pracy wymagającej dużo niższych kwalifikacji? Powierzenie innej pracy dotyczy połowy wymiaru etatu (kilka g...
Dodano 2020-05-26 12:00 przez Bianka63
Czy można zmienić wicedyrektorowi zakres obowiązków z kierowniczego na pracowniczy, zmieniając regulamin organizacyjny i wręczając zakres obowiązków referenta z nazewnictwem wicedyrektor? Jestem w okresie chronionym.
Dodano 2020-05-04 15:36 przez katarzyna702
Pracuje w szpitalu. Mam pytanie: czy mój bezpośredni przełożony może nakazać mi podpisanie przetargu. Nadmieniam, że nigdy nie byłam przeszkolona w tym zakresie. Mój przełożony nie możę go podpisać z niewiadomych mi przyczyn.
Dodano 2018-04-19 13:57 przez bara81
Pracuję na stacji paliw, w umowie mam napisane rodzaj wykonywanej pracy "sprzedawca". Pracodawca otworzył na stacji kantor wymiany walut nie informując nas (pracowników) osobiście. Do naszych obowiązków należeć będzie obsługa tego kantoru (nadmieniam, że stacja nie posiada ochrony ani szyby zabezpie...
Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.
Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.
Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...
W umowach o pracę często pojawia się zapis o konieczności wykonywania przez pracownika "dodatkowych zadań zlecanych przez pracodawcę". Czy można zwolnić pracownika uchylającego się od ich wykonywania?
Pracodawca powierzając pracownikowi nowe obowiązki wykraczające poza określony w umowie rodzaj pracy, może tego dokonać jedynie za zgodą pracownika. Rozszerzenie zakresu czynności nie wymaga automatycznej zmiany stanowiska pracy, jak ...
2024-05-31 17:17
2024-05-29 23:22