eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyRefinansowanie kosztów okularów


2017-01-31 12:21 autor: Sandra1989

2 590 odsłon

Refinansowanie kosztów okularów

Witam serdecznie,

jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony od około roku.
Lekarz medycyny pracy przy każdym badaniu wpisywał adnotację o okularach korekcyjnych w związku z dużą wadą wzroku. W związku z tym skontaktowałam się z kadrowym, dostarczyłam wniosek oraz fakturę. Problem polega na tym, iż od miesiąca przebywam na L4 wynikającego z choroby, a dokumenty dostarczyłam w pierwszym tygodniu zwolnienia chorobowego.

Mój powrót do pracy stoi pod znakiem zapytania ze względu na moją chorobę.
Pracodawca poinformował mnie, że rozliczy się ze mną pod warunkiem powrotu do pracy... Czy jest to zachowanie zgodne z prawem pracy?

Będę wdzięczna za rzetelną odpowiedź.

Pozdrawiam
Sandra

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2017-01-31 12:46 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Okulary są celowe, do pracy przy monitorze ekranowym. Pracodawca ma regulamin zwrotu kosztów zakupu okularów. Może Panią dopuścić do pracy realizując zalecenia lekarskie. Skoro nie wraca Pani do pracy a sam powrót jest pod znakiem zapytania to i pojawiły się wątpliwości co do zwrotu.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz

  • 2017-02-01 21:57 autor odpowiedzi: konto usunięte

    W temacie refundacji kosztów za okulary:

    czy pracodawca zobowiązany jest zwrócić koszty tylko za szkła, czy szkła wraz z oprawami? Czy zależy to od wewnętrznych ustaleń?

    Monika Rucka-Peryt skomentował/a odpowiedź 2017-02-01 22:31

    Kompletne okulary. Może się jednak zdarzyć, że potrzeba jest zmiany szkieł (pogorszenie wzroku) i wtedy pracodawca pokryje koszta.

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • gpiotrek23

    Dodano 2016-12-21 18:26 przez gpiotrek23

    Dostęp do szatni w pracy/regulamin pracy?

    Czy pracodawca może zamknąć szatnię na czas pracy? W regulaminie pracy nic nie ma, informacje na ten temat wyszły w formie maila i ochrona zamyka szatnie.Mogę żadać jej otworzenia, kiedy potrzebuje np. wziąć cieplejsze ubranie?

  • micral69

    Dodano 2016-07-14 11:05 przez micral69

    Umowa na miesiąc a ciąża. Czy szef może mnie zwolnić?

    Zaczęłam nową pracę i okazało się, że jestem w ciąży. Szef dowiedział się o ciazy i dał mi umowę od 5-31 lipca. Czy jeśli przyniosę mu teraz L4 będzie mógł mnie zwolnić? Czy dalsze zwolnienie lekarskie będzie płatne przez ZUS? Jestem w 5 tygodniu.

  • Maddomin

    Dodano 2016-03-22 16:36 przez Maddomin

    Urlop na żądanie. czy pracodawca może go odmówić?

    Witam,
    planuję wziąć w następnym miesiącu 3 dni wolnego pod rząd. Podejrzewam, że pracodawca nie da mi zwykłego urlopu, dlatego chcę go wziąć na żądanie.
    Moje pytanie czy pracodawca może odmówić czy nie ma takiego prawa? W jakich sytuacjach może odmówić?

  • kubapoz

    Dodano 2016-02-14 21:57 przez kubapoz

    Czy i kiedy wypłata świadczenia z tytułu zwolnienia z kodem B?

    Dzień dobry,
    nie znajduję nigdzie odpowiedzi na to pytanie. Co w takiej sytuacji: pracownica będąca na wychowawczym przesyła do zakładu pracy informację o powrocie do pracy. W dzień powrotu wysyła zwolnienie lekarskie, łącznie zdążyła wysłać 2 po 3 tygodnie, czyli 6 tygodni łącznie.
    Ze względu na br...

  • kubapoz

    Dodano 2016-02-10 21:23 przez kubapoz

    Ile czasu na wypłatę chorobowego/L4 ma pracodawca?

     
    Dzień dobry,
    nie znajduję nigdzie odpowiedzi na to pytanie. Co w takiej sytuacji: pracownica będąca na wychowawczym przesyła do zakładu pracy informację o powrocie do pracy. W dzień powrotu wysyła zwolnienie lekarskie, łącznie zdążyła wysłać 2 po 3 tygodnie, czyli 6 tygodni łącznie.
    Ze względu na...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Pracodawcy zatrudniający co najmniej 50 pracowników mają obowiązek wprowadzenia regulaminu pracy. Obowiązek ten może więc dotyczyć ponad 180 000 przedsiębiorstw w Polsce. W określonych okolicznościach spoczywa on także na firmach ...

Czy dozwolone jest, by pracodawca, w związku z utrzymaniem lepszej komunikacji z podwładnymi, nawet za ich zgodą, otrzymał prywatne adresy e-mail swoich pracowników? Wątpliwości wyjaśnia Justyna Metelska, adwokat w TGC Corporate Lawyers.

W prowadzeniu dokumentacji pracowniczej coraz częściej wyręczają pracodawców firmy zewnętrzne (np. biura księgowości). Powierzenie danych osobowych pracowników innemu podmiotowi wymaga jednak podpisania stosownej umowy oraz wydania ...

Rozpatrzmy następującą sytuację: na firmowym zebraniu pracodawca odczytał personelowi treść pozwu złożonego do sądu pracy przez jednego z pracowników. Zatrudniony zarzucał w nim firmie nieprawidłowości w zakresie wręczonego mu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania