eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyPowrót do pracy po urlopie wychowawczym. Czy pracodawca może zmienić mi umowę?


2016-11-22 17:19 autor: aniab560

2 262 odsłon

Powrót do pracy po urlopie wychowawczym. Czy pracodawca może zmienić mi umowę?

Dzień dobry,

mam pytanie odnośnie powrotu do pracy po urlopie wychowawczym. Jestem zatrudniona ponad 10 lat w jednej firmie. Obecnie przebywałam do 15 września na urolpie wychowawczym, następnie pracodawca zasugerował mi wykorzystanie zaległych urlopów wypoczynkowych.

Zgodziłam się i do 2.12 przebywam na urlopie wypoczynkowym. Dowiedziałam się, że 2.12 pracodawca zamierza mi zmienić umowę (na czas nieokreślony) na 4/5 etatu i 1/5 etatu, co wiąże się ze zmianą umowy.

Moje pytanie brzmi: czy może mi podzielić etat na różne stanowiska pracy, i czy mogę odmówić? Czy jeżeli zostanę zwolniona z 4/5 etatu będzie należał mi się zasiłek dla bezrobotnych, czy nie? Moim zdaniem jest to zagrywaka do zmiany umowy i zwolnienia, a przy tym niewypłacenia odprawy.

Pytanie zaktualizowano 2016-11-22 17:20

Proszę o szybką odpowiedz.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-11-22 18:50 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Odprawa zależy od ilości zatrudnionych osób oraz od tego na jakiej zasadzie zostanie Pani zwolniona. Jezeli zostana zaproponowane nowe warunki pracy i płacy a Pani się nie zgodzi to pracodawca nie będzie musiał wypłacic odprawy a ewentualej szkody może Pani dochodzic w sądzie pracy.
    Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting zaktualizował/a odpowiedź 2016-11-22 18:50
    Kwestia rozwiązania samej umowy będzie po stronie pracodawcy, więc zasiłek z PUP bedzie się Pani należał bez wyczekiwania.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Wielu Polaków planuje już wakacyjny wypoczynek. Eksperci z firmy inFakt przypominają, jakie zmiany w przepisach urlopowych zaszły w wyniku wprowadzenia stanu epidemii, kiedy pracodawca może nie zgodzić się na urlop lub odwołać z niego ...

Jednym z podstawowych, ujętych w przepisach Kodeksu pracy, uprawnieniem pracowniczym jest prawo do urlopu wypoczynkowego. Pandemia nic w tej kwestii nie zmieniła, chociaż warto zdawać sobie sprawę, że pewne uregulowania kwestii urlopowych ...

Lipiec i sierpień to gorące miesiące w wielu firmach i to nie tylko ze względu na temperaturę. W tym okresie pracownicy najczęściej korzystają z dłuższego urlopu, który zaplanowali już w styczniu. Ale czy pracodawca musi go udzielić ...

Nie zawsze istnieje możliwość wybrania urlopu wtedy, kiedy całkowicie nam to odpowiada, niekiedy także nawał obowiązków służbowych lub trudna sytuacja firmy nie pozwalają na wykorzystanie należnego urlopu w terminie, jaki nakazuje Kodeks ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania