eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyWypowiedzenie umowy. Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy a wynagrodzenie


2016-09-09 12:33 autor: konto usunięte

2 099 odsłon

Wypowiedzenie umowy. Zwolnienie z obowiązku świadczenia pracy a wynagrodzenie

Dzień dobry,

po 5 miesiącach zwolnienia chorobowego (nadwyrężenie ręki, nadgarstka łokcia i barku), wróciłam do pracy po zakończonym leczeniu. Ortopeda wpisał zakończenie leczenia i zalecenie zmiany stanowiska pracy.

Lekarz orzecznik w pracy po badaniu kontrolnym wpisał, że wobec istnienia przeciwwskazań nie dopuszcza do pracy na określonym stanowisku. Zakład pracy tłumacząc się, że nie ma dla mnie innego stanowiska wypowiedział mi umowę (czas określony), z miesięcznym okresem wypowiedzenia bez obowiązku świadczenia pracy i bez zachowania wynagrodzenia.

Czy naruszył moje prawa zostawiając mnie beż żadnych pieniędzy przez ponad miesiąc czasu? Stanowisk innych i lżejszych niż moje dotychczasowe jest mnóstwo i mógł mnie przenieść.

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2016-09-24 19:37 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Za ten miesiąc powinni Pani zapłacić.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 1

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • gschwach1

    Dodano 2017-07-20 14:17 przez gschwach1

    Jakie rozwiązanie pracy po długim zwolnieniu lekarskim?

    Pracuję w firmie jako magazynier (fizycznie), na umowę o pracę na czas nieokreślony. Jestem na zwolnieniu lekarskim prawie pół roku (można być 182 dni). Ze względu na przewlekłą chorobę, nie mogę wrócić do tej pracy.Jakie dla mnie najkorzystniejsze byłoby rozwiązanie umowy o pracę? Zwalnia pracodawc...

  • jolka63

    Dodano 2014-08-30 18:00 przez jolka63

    Wypowiedzenie umowy o pracę, a nieodebrane awizo. Czy mogę pójść na zwolnienie?

    Chcę pójść na na L4 i dopiero odebrać awizo. Wiem, że to jest wypowiedzenie umowy o pracę, bo koleżanka mnie poinformowała.
    Czy w związku z tym zakład pracy nie może mi rozwiązać umowy z 2-tygodniowym wypowiedzeniem?
    Proszę o odpowiedź.

  • konto usunięte

    Dodano 2017-02-16 14:20 przez konto usunięte

    Zwolnienie lekarskie po okresie wypowiedzenia, a prawo do zasiłku z urzędu pracy

    Ostatniego lutego kończy mi się okres wypowiedzenia. Niestety wynikła choroba i jestem na zwolnieniu lekarskim, które będzie dłuższe. Obecny druk L4 wysłałam jeszcze do pracodawcy, a kolejne po ustaniu umowy, gdzie wysyłać? Pracodawca czy już ZUS?Czy po zakończeniu choroby i po zarejestrowaniu się w...

  • monika99

    Dodano 2016-07-25 17:20 przez monika99

    Wypłata wynagrodzenia i urlopu

    Witam, z powodu złego stanu zdrowia przez wykonywana pracę 11.07.2016 złożyłam wraz z wypowiedzeniem o pracę, okres wypowiedzenia 14 dni, 10 dni chorobowego. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpi 25.07.2016. Reszta urlopu miała zostać rozliczona.Kiedy mogę się spodziewać zapłaty za lipiec?

  • pat5

    Dodano 2015-04-10 13:43 przez pat5

    Czy należy mi się wypłata chorobowego z ZUS?

    Witam,
    jestem na wypowiedzeniu 3-miesięcznym, i dodatkowo na L4. Mam obawy co do wypłaty z ZUS zasiłku chorobowego.
    Jeśli przedłuży mi się czas choroby powyżej 33 dni, to czy otrzymam zasiłek chorobowy z ZUS w przypadku gdy pracodawca zalega od 12 miesięcy z opłatami składek ZUS?
    Jestem zgłoszona w ...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Pracownik, który otrzymał lub złożył oświadczenie o wypowiedzeniu umowy o pracę, bardzo często zostaje zwolniony przez pracodawcę z obowiązku jej świadczenia do czasu rozwiązania umowy o pracę. Ta praktyka, nierzadko wygodna dla ...

Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

Zwolnienie pracownika z obowiązku świadczenia pracy realizowane jest w ramach uprawnień kierowniczych pracodawcy. W konsekwencji pracodawca ma prawo wtórnie zobowiązać pracownika do świadczenia pracy (zgoda zatrudnionego nie jest wymagana) ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania