eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyDegradacja


2015-08-26 17:43 autor: tomka1

3 213 odsłon

Degradacja

Zostałam zdegradowana na niższe stanowisko bez konkretnego powodu na wypowiedzeniu zmieniającym oficjalnie z powodu likwidacji stanowiska.

Zgodziłam się na gorsze warunki (utraciłam dodatek funkcyjny). Sądziłam, że zakres obowiązków się zmieni, ale ku mojemu zdziwieniu zakres obowiązków jest taki sam, a nawet większy niż na stanowisku poprzednim.

Czy takie postępowanie jest zgodne z prawem?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-08-26 18:49 autor odpowiedzi: Monika Rucka-Peryt

    Sama nazwa stanowiska nie ma znaczenia, istotny jest zakres wykonywanych prac. Jeśli stanowisko - prace nie zostały zlikwidowane może się Pani odwołać od wypowiedzenia, ale czy tym coś Pani zyska.
    Dodatek funkcyjny był za określoną funkcję, obecnie także Pani ją sprawuje?

    tomka1 skomentował/a odpowiedź 2015-08-27 07:26

    Obecnie nie sprawuję funkcji zastępcy głównego księgowego ,ale te same obowiązki zostały na mnie nałożone jako na szeregowego pracownika księgowości i w zakresie czynności są zawarte.

    tomka1 skomentował/a odpowiedź 2015-08-27 07:28

    Nie chce się odwoływać od wypowiedzenia, bo nie zależy mi na stanowisku,chodzi mi tylko, czy takie postępowanie jest dopuszczalne i zgodne z prawem.

    Zapraszam na mój blog www.behapowcy.pl Polecam www.mirp.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • ABN-47

    Dodano 2014-11-30 00:24 przez ABN-47

    Wypowiedzenie zmieniające warunki umowy o pracę. Czy to jakieś oszustwo?

    W naszym zakładzie wypowiadają nam umowę o pracę w części dotyczącej miejsca pracy z zachowaniem 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia i proponują następujące warunki: nowe miejsce pracy oddalone nawet do 40 km, niektóre pracownice prócz swojego stanowiska np. "obsługa klienta", dostały dodatkowo "pra...

  • yennefer4

    Dodano 2014-10-12 15:42 przez yennefer4

    Wypowiedzenie umowy po macierzyńskim

    Pracuję w firmie od ponad 3 lat, mam umowę na czas nieokreślony. Jestem na urlopie macierzyńskim, a firma zamyka oddział, w którym pracuję i moje stanowisko jest likwidowane. Firma przenosi się do innego miasta oddalonego o ponad 500 kilometrów.
    Czy mogę otrzymać wypowiedzenie jeszcze będąc na urlop...

  • dynia1960

    Dodano 2019-08-26 11:31 przez dynia1960

    Groźby zwolnienia. Jakie prawa mają pracownicy?

    Witam,firma jest na etapie reorganizacji i pod tym płaszczykiem firma chce zmienić angaż z MASZYNISTA CHŁODNICZY na ANGAŻ MECHANIK, gdzie do obsługi by doszły jeszcze dwa działy bez zmiany stawki godzinowej.Pytanie brzmi: czy muszę przyjąć nowe warunki, a co w sytuacji gdy odmówie przyjęcia nowych w...

  • esio2

    Dodano 2017-03-10 11:30 przez esio2

    Czy degradacja przez likwidację stanowiska pracy z tymi samymi obowiązkami jest zgodna z prawem?

    Do marca 2016 zajmowałam stanowisko: kierownik działu kas. Od marca otrzymałam porozumienie zmieniające warunki umowy, w którym zmieniono nazwę stanowiska na menedżer zespołu w dziale kas. Zmianę w wynagrodzeniu - podwyżkę i nowy, rozszerzony opis stanowiska pracy. Kilka dni po podpisaniu tego poroz...

  • Sajanin

    Dodano 2016-02-21 14:21 przez Sajanin

    Zmiana stanowiska po powrocie z macierzyńskiego

    Witam,po powrocie z urlopu macierzyńskiego i rodzicielskiego dowiedziałam się, że moje stanowisko zostało zlikwidowane. Formalnie moje obowiązki przez czas mojej nieobecności i obecnie wykonuje w firmie osoba, która została przed moim odejściem wytypowana i przeszkolona przeze mnie na moje zastępst...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.

Zmiana warunków pracy bądź płacy wymaga wręczenia pracownikowi porozumienia zmieniającego lub wypowiedzenia zmieniającego, bez względu na to, czy jest to zmiana na korzyść pracownika, czy też nie.

Sąd przywrócił nam pracownika do pracy. Niestety stanowisko, na którym pracował zostało niedawno zlikwidowane. Czy w takim razie musimy go przyjąć do pracy? Co powinniśmy zrobić w takiej sytuacji?

Rozważmy następujący przypadek: zatrudniamy pracownika na umowę na czas nieokreślony na stanowisku administracyjnym. Zamierzamy zmienić pracownikowi stanowisko na pracownik ds. personalnych w celu zastępstwa osoby przebywającej na zwolnieniu ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania