eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyZwiększenie zakresu pracy pracownika bez jego zgody


2015-05-22 15:12 autor: arizonyfan

4 901 odsłon

Zwiększenie zakresu pracy pracownika bez jego zgody

Witam,

pracuję w Urzędzie Gminy. Były wybory. Zmienił się burmistrz. Pracuję tam od 8 lat na jednym stanowisku z jednym zakresem obowiazków. Nowy wójt wymyślił reorganizację. Utworzył referaty. Z pracowników wybrał kierowników referatów. A obowiązki tych kierowników porozdzielane zostały przez nich samych (bez udziału wójta, który wolał pozbyć się problemu) na pozostałych pracowników tych nowych referatów. I to też nie po równo. Jeden nie dostał nic, drugiemu zwiększyli zakres o jakieś 5%.

Natomiast mi się trafiło zwiększenie zakresu o około 50%. Tak poprostu, bez żadnej analizy obciążenie stanowiska, na chybił trafił. Moje stanowisko już przed zmianą zakresu było znacznie obciążone. Obecnie po zwiększeniu zakresu o 50% nie wyobrażam sobie funkcjonowania na tym stanowisku. Nowego zakresu obowiązków jeszcze nie podpisałem. Nikt z kierownictwa nie chce dyskutować na ten temat.

Burmistrz dał wolną rękę nowym kierownikom. Próbowałem rozmawiać z nowym kierownikiem, podając konkretne argumenty to kierownik stwierdził, że nie będzie ze mną dyskutował. Albo przyjmuję nowy zakres albo do widzenia. A co jakby mi dodali dodatkowe 200% obowiązków? W taki sposób to można zwolnić każdego, kto się nam nie podoba. Czy mam jakieś możliwości obrony w tej sytuacji? Jakie środki powinienem powziąć?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-05-22 19:46 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    Dużo by mówić, ale ostatecznie sprawa trafi do sądu. Szef może dać Panu wypowiedzenie zmieniające warunki pracy, Pan może się nie zgodzić, ale wypowiedzenie przejdzie w definitywne. Ostatecznie sąd stwierdzi po czyjej stronie jest racja. Jeżeli ne dojdziecie do porozumienia, to taki będzie finał .

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Czasowe powierzenie obowiązków innego rodzaju niż wynikające z umowy o pracę nie wymaga formy pisemnej. Może być dokonane ustnie. Warto jednak sporządzić pisemny dokument.

Wykonywanie poleceń służbowych należy do podstawowych obowiązków każdego zatrudnionego. Kodeks pracy traktuje to zagadnienie zdawkowo, dlatego też warto przyjrzeć się, jakie stanowisko w tej kwestii prezentowane jest w aktualnym ...

Rozważmy następujący przypadek: zakład pracy został w trybie art. 231 K.p. przejęty przez nowego pracodawcę, który ze względów logistycznych zamierza przenieść główną siedzibę firmy do miejscowości oddalonej o 120 km od obecnego ...

Przepisy K.p. uprawniają pracodawcę do tymczasowego przeniesienia pracownika do innej pracy niż umówiona. Zdarza się jednak, że z jakiś przyczyn (np. choroba) podwładny nie może przystąpić do wykonywania zadań poleconych mu przez szefa. ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania