eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyUmowa na okres próbny i L4. Czy pracodawca ma prawo mnie zwolnić?


2015-05-12 12:09 autor: wedlix

2 898 odsłon

Umowa na okres próbny i L4. Czy pracodawca ma prawo mnie zwolnić?

Witam,

pracę rozpocząłem 3 miesiące temu na okres próbny 3 miesięcy. Niestety po przepracowaniu 40 dni złamałem nogę przez co nie mogłem podjąć pracy i jestem na zwolnieniu L4.

Chciałem się dowiedzieć, czy pracodawca jest w stanie mnie zwolnić, bo dziwnym trafem chwilę temu dostałem wiadomość o częściowym wynagrodzeniu za maj, a kilka dni temu przyszła mi wypłata?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-05-12 22:20 autor odpowiedzi: Grzegorz Faluszczak GFX-Consulting

    W trakcie zwolnienia chorobowego nie może Pana zwolnić. Za pierwsze 33 dni zwolnienia płaci pracodawca, za pozostałe ZUS. Może z tego wynikły jakieś rozbiezności w kasie na koncie.

    GFX-Consulting www.gfx-consulting.pl

    Oceń odpowiedź 0 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • jozef1111

    Dodano 2014-01-22 10:12 przez jozef1111

    Od czego zależy wysokość chorobowego i macierzyńskiego?

    Czy wysokość zasiłku chorobowego na L4 zależy od pensji pracownika? A jeśli tak, to jak? A jeśli nie, to ile wynoszą? Czy wypłaty na urlopie macierzyńskim zależą od pensji pracownika?

  • Luq

    Dodano 2014-02-07 00:09 przez Luq

    Nienależne wynagrodzenie podczas L4 z tytułu umowy zlecenia

    Witam serdecznie,
    moja sprawa jest chyba dość nietypowa. Aktualnie jestem zatrudniony w ramach umowy o pracę w jednej firmie oraz realizuję działania w ramach umowy zlecenia w innej bliźniaczej mniejszej firmie.
    W dniu 31 grudnia na skutek urazu ortopedycznego rozpocząłem L4, które trwa do dnia dzis...

  • eliza232

    Dodano 2013-11-09 21:26 przez eliza232

    Dochody po urlopie wychowawczym a druga ciąża

    Witam,
    kończę właśnie urlop wychowawczy i jestem w 2 ciąży. Nie wrócę do pracy, gdyż muszę leżeć. Mam pytanie o wysokość dochodu na zwolnieniu lekarskim, a potem na urlopie macierzyńskim. Z jakiego okresu bierze się średnią do wyliczenia dochodu? Czy można się jakoś odnieść do otrzymywanego świadcze...

  • sylvia198701

    Dodano 2013-11-08 20:38 przez sylvia198701

    Uwzględnianie premii w wynagrodzeniu chorobowym

    W zakładzie pracy wynagrodzenie składa się z kwoty podstawowej oraz indywidualnej premii uznaniowej uzależnionej od uzyskanych wyników pracownika. Zatrudnionych obowiązuje regulamin wynagradzania, w którym zawarta jest informacja "premia nie jest wliczana w podstawę wymiaru zasiłku chorobowego".
    Czy...

  • 123jagoda

    Dodano 2013-11-07 20:31 przez 123jagoda

    Pracownik, który przedłuża swoje zwolnienie chorobowe

    Co w sytuacji, gdy były kierownik - obecnie pracownik na zwolnieniu - nie chce już wracać do pracy w pomocy społecznej, a chce ciągnąć zwolnienie najdłużej jak się da (na prawdę się leczy wypalenie zawodowe)? Prawdopodobnie nie wróci na to stanowisko tylko "wirtualnie będzie je zajmował do czasu wyk...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Długotrwała nieobecność pracownika z powodu choroby może być powodem zwolnienia z pracy. Do takich praktyk przyznała się w badaniu Grupy Progres "Rynek pracy 360" co 3. firma zatrudniająca pracowników blue collar.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma ustawowy obowiązek kontrolowania zwolnień lekarskich. W I kwartale 2023 roku kwota wstrzymanych i cofniętych zasiłków chorobowych w całym kraju wyniosła 6,8 mln zł.

Sztuczna inteligencja rozgaszcza się w coraz większej ilości sektorów gospodarki. Opinię publiczną zszokowała informacja o zwolnieniu dziennikarzy jednej ze stacji radiowych i zastąpienie ich wygenerowanych przez AI "prezenterów". Czy ...

W przypadku bycia zwalnianym trudno jest mówić o przywilejach, ale pracownicy, którzy będą obejmowani zwolnieniami grupowymi muszą pamiętać o tym, że nie jest to standardowy system rozstania z firmą. Osobom odchodzącym należy się ...

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania