eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plPoradyPrawoPrawo pracyWypowiedzenie a niedogodziny


2015-04-27 11:36 autor: rag72

6 440 odsłon

Wypowiedzenie a niedogodziny

Witam,

mam następujący problem. Postanowiłem zwolnić się z firmy. Mam umowę na czas określony na 5 lat, okres wypowiedzenia 2 tygodnie. W tym miesiącu będę miał 40 godzin niewyrobionych z braku pracy.

Czy jeżeli złożę wypowiedzenie, to będę musiał jeszcze nadrobić te godziny niewypracowane? Czy mam taki obowiązek? I czy zanosząc wypowiedzenie jest różnica kiedy to zrobię? Czy jest to koniec miesiąca, czy lepiej poczekać do 1wszego?

[ porady z tej kategorii ]

UDZIELONE ODPOWIEDZI

  • 2015-04-29 00:30 autor odpowiedzi: konto usunięte

    W okresie wypowiedzenia stosunek pracy trwa dalej na takich samych warunkach. Powinnien więc Pan świadczyć pracę zgodnie z obowiązującym Pana harmonogramem czasu pracy.
    Jeżeli był Pan gotów do świadczenia pracy a nie wykonywał jej Pan z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje Panu wynagrodzenie zgodnie z art. 81 kodeksu pracy.
    W przypadku wypowiedzenia 2 tygodniowego - kończy się ono zawsze w sobotę. Jeżeli chce Pan rozwiązać tą umowę o pracę "jak najszybciej" proszę złożyć wypowiedzenie do najbliższej soboty.

    Oceń odpowiedź 1 0

    skomentuj | odpowiedz


DODAJ ODPOWIEDŹ:

Powiadom mnie emailem, gdy ktoś jeszcze odpowie na to pytanie

ZOBACZ PODOBNE PYTANIA

  • ann1980

    Dodano 2015-01-19 11:23 przez ann1980

    Zakres obowiązków a zapis godzin

    Witam, czy w zakresie obowiązków można zastosować taki zapis "codzienne sprzątanie posesji firmy w godzinach 7.30-8.00 i 15.00-15.30 oraz na każde wskazanie przełożonego" (dot. poszerzenia obowiązków pracownika - "konserwatora")?

  • konto usunięte

    Dodano 2014-12-13 07:48 przez konto usunięte

    Nierówne traktowanie w pracy

    Witam,od 3.12.2014 roku zatrudniłam się w firmie świadczącej zlecenia jakościowe dla firm produkcyjnych, czyli w tzw. firmie zewnętrznej na podstawie umowy o pracę na czas określony gdzie norma tygodniowa wynosi 40 godz. pracy, czyli 8 godz. przez 5 dni w tygodniu. Warunkiem obecności jest podpis na...

  • kasia50

    Dodano 2014-03-14 22:22 przez kasia50

    Rozliczenie czasu pracy za sobotę i niedzielę

    Pracuję w supermarkecie. Mam podpisaną umowę o pracę na czas określony. Sklep pracuje w systemie równoważnym. Pracuję 40 godz. tygodniowo. Grafik obejmuje zawsze soboty i czasami niedzielę, wtedy w tygodniu jest wolny inny dzień za sobotę i niedzielę.
    Jak jest rozliczana sobota - czy jest dodatkowo ...

  • magdaszpila

    Dodano 2017-02-08 20:02 przez magdaszpila

    Chorobowe i powrót do pracy

    Witam, mam chorobowe do piątku włącznie, czy w sobotę mam obowiązek iść do pracy? Dodam iż w grafiku w sobotę mam dzień wolny lecz ze względu na brak kadry pracodawca każe mi przyjść. Pracuję na cały etat od poniedziałku do soboty. Za sobotę zawsze mamy dzień wolny w tygodniu.Proszę o odpowiedź.

  • wally

    Dodano 2016-10-24 12:15 przez wally

    Zmiana grafiku

    Pracuję w gastronomii na umowie o pracę. Grafiki mamy tygodniowe wysyłane mailem najczęściej między czwartkiem, a piątkiem. Dostałem wczoraj smsem informację o zmianie grafiku na wtorek. Nie mogę wtedy przyjść... Poinformowałem kierownika o tym lecz jego odpowiedź była krótka "masz przyjść". Na pyta...

Publikowane w serwisie porady mają charakter edukacyjny i nie mogą być traktowane jako profesjonalne konsultacje dotyczące konkretnych przypadków. Redakcja ani wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności za skutki wykorzystania zamieszczanych porad.



Porady - pytania i odpowiedzi

Podobne artykuły

Zdarza się, że pracownik, który niedbale wykonał powierzone przez pracodawcę zadanie jest zmuszony do pozostania na stanowisku pracy po godzinach. Czy w tej sytuacji wykonuje pracę, która kwalifikuje się jako nadliczbowy czas pracy?

Kończy się czas pracy, wszyscy wychodzą, a jeden pracownik nadal robi swoje. Czy to już oznacza nadgodziny? To zależy... Zobaczmy co podpowiedział nam Sąd Najwyższy i co zrobić, aby nie okazało się, że pracownik "kolekcjonuje ...

Praca zmianowa nie jest systemem czasu pracy, a jedynie rodzajem organizacji pracy w różnych systemach, przewidującym zmianę pory świadczenia pracy co pewien okres. W praktyce pracę zmianową możesz zastosować zarówno w podstawowym ...

Pracodawca jest zobowiązany określić w regulaminie pracy m.in. rozkład czasu pracy, czyli dokonać zapisu przewidującego możliwość pracy zmianowej. Nie ma jednak konieczności konkretnego określania godzin pracy.

Szukaj pytań i odpowiedzi



Zadaj pytanie

Nie możesz znaleźć odpowiedzi? Zadaj pytanie w kategorii Prawo pracy

Eksperci radzą

Ostatnio udzielone odpowiedzi

Tematy

Poprzednie pytania